Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie w Polsce na koniec 2016 r. poniżej 9 proc. Najnowsze prognozy resortu pracy

0
Podziel się:

Na koniec 2016 r. stopa bezrobocia powinna wynieść poniżej 9 proc. - oceniła w piątek w rozmowie z PAP minister rodziny Elżbieta Rafalska. Według szacunków MRPiPS podanych w czwartek bezrobocie w marcu spadło do 10 proc. z 10,3 proc. w lutym.

Bezrobocie w Polsce na koniec 2016 r. poniżej 9 proc. Najnowsze prognozy resortu pracy
(Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EAST NEWS)

Na koniec 2016 r. stopa bezrobocia powinna wynieść poniżej 9 proc. - oceniła w piątek minister rodziny Elżbieta Rafalska. Według szacunków MRPiPS podanych w czwartek bezrobocie w marcu spadło do 10 proc. z 10,3 proc. w lutym.

Rafalska powiedziała, że marcowe statystyki "to bardzo dobre informacje z rynku pracy". - Nasza prognoza na koniec roku jest poniżej 9 proc. - dodała. - Dla ministra pracy, któremu podlegają fundusze oparte o składki, to jest bardzo dobra sytuacja - zaznaczyła.

- Czekam na chwilę, w której w Polsce liczba bezrobotnych zejdzie poniżej 1,5 mln osób. Byłby to symboliczny znak lepszej sytuacji - powiedziała Rafalska. Obecnie to 1,6 mln osób - przypomniała.

Wiceminister rodziny Stanisław Szwed doprecyzował, że wskaźnik na koniec roku może wynieść 8,8 proc., a nawet może być niższy. Zaznaczył, że jeśli wejdzie w życie projekt przygotowany przez ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła związany z ubezpieczeniem zdrowotnym - przewidujący, że nie trzeba będzie rejestrować się jako bezrobotny, by uzyskać tytuł do bezpłatnej opieki zdrowotnej - wskaźnik bezrobocia rejestrowanego w Polsce może spaść do 7 proc.

wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)