Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Ratajczak
|

Boeing zaskoczył wszystkich. Firma pokazała samolot koncepcyjny i zachwyciła pasażerów

36
Podziel się:

Boeing chce stworzyć samolot pasażerski, który będzie poruszał się z prędkością… 6 tys. km na godzinę. Podróż z Londynu do Nowego Jorku miałaby trwać maksymalnie dwie godziny.

Boeing zaskoczył hipersonicznym samolotem koncepcyjnym. Podróże miałyby się skrócić o 75 proc.
Boeing zaskoczył hipersonicznym samolotem koncepcyjnym. Podróże miałyby się skrócić o 75 proc. (Boeing)

Boeing chce stworzyć samolot pasażerski, który będzie poruszał się z prędkością przynajmniej... 6 tys. km na godzinę. Podróż z Londynu do Nowego Jorku miałaby trwać maksymalnie dwie godziny. I to od momentu wejścia na lotnisko do momentu wyjścia.

To na razie koncepcja. Ale koncepcja, która już wywołała lawinę komentarzy. Boeing chce w ciągu najbliższych dekad zbudować samolot hipersoniczny. To taki, który porusza się z prędkością od 6 do 12 tys. kilometrów na godzinę. Cel Beoing jest jeden - stworzyć maszynę, która zabierze pasażerów w każde miejsce na ziemi w maksymalnie trzy godziny. Projekt został zaprezentowany podczas konferencji branżowej w Atlancie w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

- Jesteśmy podekscytowani potencjałem technologii hipersonicznej, która pomoże łączyć świat szybciej niż kiedykolwiek wcześniej - powiedział Kevin Bowcutt, przedstawiciel Boeinga. Kiedy hipersoniczny samolot miałby zacząć przewozić pasażerów? Nie wcześniej niż za 20 - 30 lat. Beoing jest przekonany, że jest w stanie zbudować taką maszynę w takim czasie.

Beoing marzy, by stworzyć maszynę dwa razy szybką od legendarnego - i od dawna wycofanego z użycia - Concorde. Ten na lot z Europy do USA potrzebował maksymalnie czterech godzin. Samolot był jednak za drogi w eksploatacji, a pojawiły się na rynku maszyny przewożące zdecydowanie więcej pasażerów. Boeing nie tłumaczy, jak chciałby uniknąć podobnego losu.

Jednocześnie firma zaznacza, że to jedynie śmiałe plany i zapowiedź rozwoju najnowszych technologii, a nie obietnica biznesowa. Boeing nie ukrywa jednak, że chciałby mieć w stajni najszybszy pasażerski samolot świata.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(36)
por
5 lata temu
Niech najpierw poprawi to co jest spiepszone w Dreamlinerach, które więcej stoją niż latają
Gość
5 lata temu
Beoing. Dobre:)))
slawcze
5 lata temu
co za gimbus pisał tek artykuł???
rgvghj
5 lata temu
Wow loty hipersoniczne pasarzerskie wow. Czyli nie uchronnie zbliżamy sie do roku 1973 a samolot nazwą concord. Smieje sie ponieważ uważam że to lichy postęp. Ale to ameryka wykończyli concorda minelo 15 lat i ogłaszają wielki sukces i postęp będą loty naddzwiekowe, a ludzie muwia ale oni maja technologie
marek
5 lata temu
Przestańcie ściemniać i ośmieszać się
...
Następna strona