Notowania

budownictwo
18-12-2017 (12:14)

Ze Szczecina do Międzyzdrojów będzie krócej. Budimex wybuduje drogę ekspresową

Ze Szczecina do Międzyzdrojów za trzy lata będzie można dojechać dużo szybciej niż obecnie. Budimex podpisał umowę na przebudowę łącznie 50 km trasy, którą dostosuje do parametrów drogi ekspresowej. Na to kierowcy muszą poczekać trzy lata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TOMASZ HOLOD / Polska Press / EastNews)
Budimex ma umowę na budowę łącznie 50 km drogi ekspresowej niedaleko Szczecina

Ze Szczecina do Międzyzdrojów za trzy lata będzie można dojechać dużo szybciej niż obecnie. Budimex podpisał umowę na przebudowę łącznie 50 km trasy, którą dostosuje do parametrów drogi ekspresowej. Na to kierowcy muszą poczekać trzy lata.

Budimex zawarł z GDDKiA Oddział w Szczecinie dwie umowy na dostosowanie drogi krajowej do standardów drogi ekspresowej. Chodzi o odcinki drogi krajowej nr 3 pomiędzy Rzęśnicami a Miękowem i pomiędzy Miękowem a Brzozowem. Łącznie prawie 50 km za prawie 400 mln zł.

Za dostosowanie drogi krajowej nr 3 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Miękowo (koniec obw. Miękowa) - Rzęśnica (węzeł Rzęśnica z węzłem) spółka dostanie 102,66 mln zł netto.

Budowa obwodnicy Brzozowa w ciągu S3 oraz dostosowanie drogi krajowej nr 3 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Brzozowo - Miękowo kosztować będzie 293,1 mln zł netto.

W obu przypadkach Budimex zobowiązał się do zakończenia budowy w 34 miesiące od daty zawarcia umowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca). Do czasu realizacji robót (etap realizacji robót) nie wlicza się okresów zimowych.

Zobacz również: Na drogi ekspresowe poczekamy dekadę? Brakuje ponad 3600 km

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2016 r. Budimex miał 5,57 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Informacja o podpisaniu umów ze szczecińskim oddziałem GDDKiA spotkała się z przychylnym odbiorem na giełdzie. Akcje Budomeksu zyskują w połowie poniedziałkowych notowań 1,8 proc.

Notowania akcji Budimex w ostatnim tygodniu

Tagi: budownictwo, bdx, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-12-2017

OliCzas na S10 Toruń Płońsk.

18-12-2017

tambylecNie do Międzyzdrojów a do Troszyna! A to różnica bagatela, prawie 25 km! Ale ten rząd uwielbia propagandę i kłamstwo! Od Troszyna do Międzyzdrojów i … Czytaj całość

18-12-2017

Biedny emerytWybudują ale dla kogo???? Dla Niemców i volksdojczówbo Polacy z tej trasy nie będą korzystać.

Rozwiń komentarze (27)

Wybrane dla Ciebie