Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Ze Szczecina do Międzyzdrojów będzie krócej. Budimex wybuduje drogę ekspresową

27
Podziel się:

Ze Szczecina do Międzyzdrojów za trzy lata będzie można dojechać dużo szybciej niż obecnie. Budimex podpisał umowę na przebudowę łącznie 50 km trasy, którą dostosuje do parametrów drogi ekspresowej. Na to kierowcy muszą poczekać trzy lata.

Budimex ma umowę na budowę łącznie 50 km drogi ekspresowej niedaleko Szczecina
Budimex ma umowę na budowę łącznie 50 km drogi ekspresowej niedaleko Szczecina (TOMASZ HOLOD / Polska Press / EastNews)

Ze Szczecina do Międzyzdrojów za trzy lata będzie można dojechać dużo szybciej niż obecnie. Budimex podpisał umowę na przebudowę łącznie 50 km trasy, którą dostosuje do parametrów drogi ekspresowej. Na to kierowcy muszą poczekać trzy lata.

Budimex zawarł z GDDKiA Oddział w Szczecinie dwie umowy na dostosowanie drogi krajowej do standardów drogi ekspresowej. Chodzi o odcinki drogi krajowej nr 3 pomiędzy Rzęśnicami a Miękowem i pomiędzy Miękowem a Brzozowem. Łącznie prawie 50 km za prawie 400 mln zł.

Za dostosowanie drogi krajowej nr 3 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Miękowo (koniec obw. Miękowa) - Rzęśnica (węzeł Rzęśnica z węzłem) spółka dostanie 102,66 mln zł netto.

Budowa obwodnicy Brzozowa w ciągu S3 oraz dostosowanie drogi krajowej nr 3 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Brzozowo - Miękowo kosztować będzie 293,1 mln zł netto.

W obu przypadkach Budimex zobowiązał się do zakończenia budowy w 34 miesiące od daty zawarcia umowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca). Do czasu realizacji robót (etap realizacji robót) nie wlicza się okresów zimowych.

Zobacz również: Na drogi ekspresowe poczekamy dekadę? Brakuje ponad 3600 km

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2016 r. Budimex miał 5,57 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Informacja o podpisaniu umów ze szczecińskim oddziałem GDDKiA spotkała się z przychylnym odbiorem na giełdzie. Akcje Budomeksu zyskują w połowie poniedziałkowych notowań 1,8 proc.

Notowania akcji Budimex w ostatnim tygodniu

budownictwo
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
jacek
4 lata temu
budimex to bagno polskiego budownictwa ,wiele lat kołowali podwykonawców dziś nikt dla szjki nie chce robić
WIESIEK
4 lata temu
PISALEM ZE TRASA ALTERNATYWNA WOLIN- GOLENIOW PRZEZ MOJA PIEKNA WIES SIE BLOKUJE PRZEJSC NIE IDZIE , KROW NIE MOZNA PRZEGONIC , PRZEJECHAC CIAGNIKIEM NIE IDZIE KOREK I TYLE ZABIERAC SIE Z NASZYCH DROG, DAJCIE NAM ZYC A PO CHOLERE JECHAC TAM NAD TE MOZE, BO CHODZI MI O WEEKENDY RACZEJ, JEDZIE GAMON JEDEN Z DRUGIM NA KILKA GODZIN I POXNIEJ W KORKU SMRODZI CZY TO MADRE A ZROBIE TAK WYJADE KIEDYS KONIEM , BO MI WOLNO , ALBO DWIE FURMANKI I BEDZIECIE SIEDZXIEC KILKA GODZIN TO TERAZ WYMYSLILEM POZDRAWIAM ROLNIK Z ALTERNATYWNEJ
WIESIEK
4 lata temu
NO I DODAM CO JA BIEDNY ROLNIK MAM Z TEGO ZE TU KORKUJECIE WIES, JA NIE MAM JAK PRZEJSC, I JAK TU ZYC JAK KROWY PASC JAK ZGANIAC JE, MASAKRA
joker
4 lata temu
pewnie na zachodzie są potrzebne ekspresówki a wschód polski niech jeździ polnymi drogami.
nika
4 lata temu
i rowy 2m,oto obraz naszych drog
...
Następna strona