Notowania

Ponad 8 mld zł nadwyżki w budżecie. Ten wynik szybko jednak stopnieje

Nieoficjalne informacje z ministerstwa tłumią jednak entuzjazm ekonomistów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

Prognozy ekonomistów wskazują na rekordową nadwyżkę budżetową po pierwszym półroczu. Nieoficjalne informacje z ministerstwa tłumią jednak ten entuzjazm.

8,5 mld zł nadwyżki budżetowej prognozuje na łamach Polskiej Agencji Prasowej ekonomista z ING Banku Śląskiego Karol Pogorzelski. - Po czerwcu spodziewamy się utrzymania nadwyżki w budżecie, ale niewielkiego spadku względem maja br. – zaznaczył.

Jak zaznaczył w rozmowie z PAP, dotychczas nie zdarzyło się, aby budżet po pierwszym półroczu miał taką nadwyżkę.

Z kolei ekonomista z BZ WBK Marcin Luziński przekonuje, że budżet państwa po pierwszym półroczu będzie mógł się pochwalić 5,2 mld zł nadwyżki. Jak wyjaśnił, od początku roku kasa państwa osiąga dobre wyniki, Jednak – jak zaznaczył - już pojawiły się dane, które mogą skłaniać do rewizji tej prognozy.

Optymizm ekonomistów tonują jednak nieoficjalne informacje pochodzące ministerstwa finansów. Resort zastrzega, że kolejny miesiąc przyniesie istotną zmian. - Analiza wydatków i dochodów państwa w lipcu wskazuje, że po siedmiu miesiącach nadwyżka w budżecie stopnieje w okolice zera" – dowiedziała się PAP w MF.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: budżet, budżet państwa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-07-2018

RealistaZobaczcie PiS tylko 3 lata rządzi to pieniadze sie znajdują..nadwyzki, socjal 500 + a 3 lata temu za PO-PSL nic tylko afery, złodziejstwo, dziura … Czytaj całość

27-07-2018

niegolonyJak żyć. Jak żyć. Dosyć, że mają władzę, to jeszcze umieją dobrze żądzić. jak żyć!

27-07-2018

normalny polakopozycja krzyczy że PiS kradnie ale jak rządziła platforma to nie kradli tylko na nic nie było wybitny ekonomista któremu w przedszkolu w Anglii … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (17)