Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Budowa Centralnego Portu Lotniczego. Szydło jedzie do Pekinu po umowę

17
Podziel się:

Autor artykułu zauważa, że dla naszego kraju będzie to jeden z głównych tematów dyskutowanych podczas zbliżającego się szczytu „Pasa i Szlaku” w Pekinie.

Budowa Centralnego Portu Lotniczego. Szydło jedzie do Pekinu po umowę
(PAP/EPA)

Centralny Port Lotniczy w Polsce powstanie we współpracy w ramach projektu, przewidującego stworzenie nowego Jedwabnego Szlaku - piszą chińskie media.

Magazyn Caijing (caj dzing) odnotował niedawną deklarację premier Beaty Szydło, która zapowiedziała, że Centralny Port Lotniczy będzie jednym z głównych tematów jej rozmów podczas zbliżającego się szczytu w Pekinie.

Magazyn pisze na swoich stronach internetowych o niedawnych deklaracjach dotyczących realizacji projektu Centralnego Portu Lotniczego w Polsce. Autor artykułu zauważa, że dla naszego kraju będzie to jeden z głównych tematów dyskutowanych podczas zbliżającego się szczytu „Pasa i Szlaku” w Pekinie.

Na forum obecna będzie premier Beata Szydło. Chińskie media cytują wypowiedź szefowej polskiego rządu, że w Pekinie ma dojść do podpisania porozumień w tej sprawie.

Caijing przytacza też wcześniejszą wypowiedź wicepremiera Mateusza Morawieckiego, który miał oświadczyć, że lotnisko powstanie we współpracy w ramach projektu „Pasa i Szlaku”. „Jeden Pas i Jeden Szlak” to chiński program rewitalizacji Jedwabnego Szlaku oraz zacieśnienia współpracy gospodarczej i tworzenia infrastruktury w państwach położonych wzdłuż niego.

Więcej o planach budowy Centralnego Portu Lotniczego przeczytasz tutaj.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(17)
taaa
7 lat temu
Niemcy i zachód przerażeni! Do tej pory to u nich odbywał się cały tranzyt. Nic dziwnego, że psioczą i płaczą. Kasa ucieka...
qwerty
7 lat temu
Premier wspiera polskie firmy dając kontrakt na budowę lotniska chińczykom. Logiczne... ale nie dla mnie.
test
7 lat temu
Giw mi many czajnis frends, nał! Łi bild an erport, big, big erport and den ju fak of.
PUTEK z TU.KI...
7 lat temu
Proszę !!! - będziemy mieć taki Chiński PORT to i USA Nas nie ruszy a Putek w gacie narżnie , zaś mimke z żabojadami to afrykańscy ludożercy POżrą na śniadanie. BRAWO Pani PREMIER i Prezes.
Maciej kowals...
7 lat temu
wp Rzeczpospolita Polska Pis Maciej kowalski ul kolobrzeska 16d l 5 173