Notowania

handel
20.06.2018 20:05

Motocykle Harleya, dżinsy Levi's, Jack Daniel's. Te produkty już za chwilę dramatycznie podrożeją

Unia Europejska już w piątek ma nałożyć cła odwetowe na produkty z USA. Na liście znajdą się m.in. kultowe motocykle i dżinsy. Do odpowiedź na majową decyzję Trumpa o cłach na europejską stal i aluminium.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Matthias Schack/Flickr/CC BY-ND 2.0)
Cłami objęte już w piątek zostaną kultowe produkty z USA

Unia Europejska już w piątek nałoży cła odwetowe na produkty z USA. Na liście znajdą się m.in. kultowe motocykle i dżinsy. To odpowiedź na decyzję Trumpa o cłach na europejską stal i aluminium.

Komisja Europejska zdecydowała o odwecie na cła Trumpa. Od początku czerwca stal importowana do USA jest obłożona 25-procentowym cłem, stawka na aluminium to z kolei 10 proc. Komisja Europejska tłumaczy, że swoim ruchem "równoważy" cła wprowadzone przez Donalda Trumpa.

*Nowe Harleye wyglądają jak stare. Kolejne modele producenta nawiązują do historii. Zobacz wideo: *

Cła odwetowe. Podrożeją Harleye, spodnie i kosmetyki "made in USA"

Europejskie cła o wysokości 25 proc. mają objąć kultowe amerykańskie motocykle Harley-Davidson, spodnie dżinsowe, bourbony oraz niektóre motocykle oraz jachty. Cła UE mają uderzyć w amerykański import o łącznej wartości 2,8 mld euro.

- Nie chcieliśmy znaleźć się w tym miejscu. Ale jednostronna i nieusprawiedliwiona decyzja USA o nałożeniu ceł na stal i aluminium z UE nie pozostawiła nam wyboru - mówi unijna komisarz ds. handlu Cecilia Malmström.

* * Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl * *

Tagi: handel, usa, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-06-2018

m-53Unia jest jednak małostkowa i dość wredna. Trump nakłada cła na materiały dla przemysłu a unia na stricte konsumpcyjne. Dokuczy własnym obywatelom i … Czytaj całość

21-06-2018

jaxaTą decyzją Unia Europejska uderzy PO kieszeni w zwykłych obywateli. Mogą nawet wyjść na ulice.

21-06-2018

MahleA kto chodzi w Levis' ach? Dzis kazdy nowobogacki ubiera Gościa z kijem na koniu a w T. Hilfiger mechanicy naprawiaja auta a rolnicy doją krowy, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (36)