Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Anna Frankowska
|

Deutsche Bank ukarany za pranie brudnych pieniędzy w Rosji

11
Podziel się

Deutsche Bank zgodził się zapłacić w USA grzywnę w wysokości 425 mln dolarów za udział w procederze prania brudnych pieniędzy w Rosji - poinformował w poniedziałek Departament Usług Finansowych (DFS) stanu Nowy Jork.

Deutsche Bank ukarany za pranie brudnych pieniędzy w Rosji
(Jan Haas/PAP/DPA)
bDoDJTWZ

Wysoka grzywna dla Deutsche Banku. Niemiecki gigant zapłaci 425 mln dolarów za pranie brudnych pieniędzy w Rosji. Bank zgodził się zapłacić karę tej wysokości - podał Departament Usług Finansowych (DFS) stanu Nowy Jork. Za co DB zapłaci tak wysoką karę?

W wyniku dochodzenia, które DFS prowadził razem z brytyjskim nadzorem finansowym, ustalono, że Deutsche Bank za pośrednictwem filii w Moskwie, Nowym Jorku i Londynie pomagał rosyjskim klientom w praniu brudnych pieniędzy i lokowaniu ich za granicą. W sumie chodzi o około 10 mld dolarów.

Nowojorski nadzór finansowy podkreślił w uzasadnieniu kary, że niemiecki bank nie wykorzystał wielu okazji, aby wykryć i powstrzymać proceder. Według amerykańskich mediów sprawę bada także Departament Sprawiedliwości USA.

bDoDJTXb

Zaledwie kilka tygodni temu Deutsche Bank zawarł ugodę z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości, który domagał się odszkodowania wysokości 14 mld dolarów za "toksyczne transakcje hipoteczne. Ostatecznie największy niemiecki bank zapłaci 7,2 mld dolarów.

Amerykańskie władze zarzuciły temu bankowi, że w latach 2005-2007, czyli przed wybuchem kryzysu finansowego, sprzedawał w USA papiery wartościowe zabezpieczone kredytami hipotecznymi, które uznane zostały za "toksyczne". W ramach zawartej ugody Deutsche Bank zgodził się zapłacić grzywnę wysokości 3,1 mld dolarów i zabezpieczyć 4,1 mld dolarów na odszkodowania dla klientów, których naraził na straty, oferując im toksyczne aktywa powiązane z rynkiem hipotecznym.

bDoDJTXC
Źródło:
KOMENTARZE
(11)
przem700
4 lata temu
Cynizm Niemców poraża.
Hot
4 lata temu
Czemu tylko kara finansowa? Czemu nie zamykają winnych do kryminału?
upadający
4 lata temu
Ten bank zaraz padnie, już ledwo zipie. To będą kolejne nieciekawe czasy. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że znowu nikt nie wyciągnie z tego wniosków, a banksterzy dalej będą się bawić naszym kosztem.
bDoDJTXD
m
4 lata temu
U nas kary za polisolokaty powinny być nałożon bankom, ludzie potracili ogromne pieniądze szacowane w sumie na kilkadziesiąt miliardów złotych.
kozacy i mong...
4 lata temu
Oj tam, oj tam, nic się przecież nie stało, to drobnostka! Kilka mld w tą czy w tamtą stronę, phhhiiiii.....