Notowania

Deutsche Bank ukarany za pranie brudnych pieniędzy w Rosji

Deutsche Bank zgodził się zapłacić w USA grzywnę w wysokości 425 mln dolarów za udział w procederze prania brudnych pieniędzy w Rosji - poinformował w poniedziałek Departament Usług Finansowych (DFS) stanu Nowy Jork.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Haas/PAP/DPA)

Wysoka grzywna dla Deutsche Banku. Niemiecki gigant zapłaci 425 mln dolarów za pranie brudnych pieniędzy w Rosji. Bank zgodził się zapłacić karę tej wysokości - podał Departament Usług Finansowych (DFS) stanu Nowy Jork. Za co DB zapłaci tak wysoką karę?

W wyniku dochodzenia, które DFS prowadził razem z brytyjskim nadzorem finansowym, ustalono, że Deutsche Bank za pośrednictwem filii w Moskwie, Nowym Jorku i Londynie pomagał rosyjskim klientom w praniu brudnych pieniędzy i lokowaniu ich za granicą. W sumie chodzi o około 10 mld dolarów.

Nowojorski nadzór finansowy podkreślił w uzasadnieniu kary, że niemiecki bank nie wykorzystał wielu okazji, aby wykryć i powstrzymać proceder. Według amerykańskich mediów sprawę bada także Departament Sprawiedliwości USA.

Zaledwie kilka tygodni temu Deutsche Bank zawarł ugodę z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości, który domagał się odszkodowania wysokości 14 mld dolarów za "toksyczne transakcje hipoteczne. Ostatecznie największy niemiecki bank zapłaci 7,2 mld dolarów.

Amerykańskie władze zarzuciły temu bankowi, że w latach 2005-2007, czyli przed wybuchem kryzysu finansowego, sprzedawał w USA papiery wartościowe zabezpieczone kredytami hipotecznymi, które uznane zostały za "toksyczne". W ramach zawartej ugody Deutsche Bank zgodził się zapłacić grzywnę wysokości 3,1 mld dolarów i zabezpieczyć 4,1 mld dolarów na odszkodowania dla klientów, których naraził na straty, oferując im toksyczne aktywa powiązane z rynkiem hipotecznym.

Tagi: świat, usa, przestępczość, banki, pap, niemcy, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-01-2017

przem700Cynizm Niemców poraża.

31-01-2017

HotCzemu tylko kara finansowa? Czemu nie zamykają winnych do kryminału?

31-01-2017

fthNiemcy - sumienie i wzór UN

Rozwiń komentarze (11)