Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dominika i Sebastian Kulczyk odziedziczyli majątek po ojcu

33
Podziel się:

Dzieci zmarłego w 2015 r Jana Kulczyka oficjalnie odziedziczyły po ojcu majątek. Rodzeństwo Dominika i Sebastian Kulczykowie formalnie przejęli pakiet większościowy udziałów w spółce kontrolującej Ciech, Polenergię i Serinus Energy.

Dominika i Sebastian Kulczyk przejęli 100 proc. akcji cypryjskiej spółki Luglio Limited
Dominika i Sebastian Kulczyk przejęli 100 proc. akcji cypryjskiej spółki Luglio Limited (EAST NEWS)

Rodzeństwo Dominika i Sebastian Kulczykowie formalnie przejęli pakiet większościowy udziałów w spółce kontrolującej Ciech, Polenergię i Serinus Energy. Tym samym dzieci zmarłego w 2015 r. Jana Kulczyka oficjalnie odziedziczyły po ojcu majątek.

Firmy poinformowały o tym w komunikatach. Jak wyjaśnia portalowi wnp.pl Katarzyna Mazurkiewicz, rzecznik prasowy Kulczyk Investment, w strukturach własnościowych spółek nic się nie zmienia.

- Informacja ta oznacza tylko i wyłącznie ostateczne dopełnienie formalności związanych z przeprowadzeniem spraw spadkowych, zakończenie procesu spadkowego oraz formalne przekazanie majątku spadkobiercom - wyjaśniła rzeczniczka KI.

Zobacz także: Zobacz: Sebastian Kulczyk w Davos

Poinformowała też, że czas postępowania (Jan Kulczyk zmarł w lipcu 2015 r.) wynikał z kilku czynników, m.in. różnorodności profili działalności dziedziczonych spółek, majątku prywatnego pozostawionego na całym świecie i zastosowaniu jurysdykcji różnych państw.

W skład masy spadkowej wchodziło m.in. 100 proc. udziałów w spółce prawa cypryjskiego Luglio Limited, która jest podmiotem dominującym wobec KI.

Posiada blisko 84,26 mln akcji KI, które stanowią 38,77 proc. kapitału zakładowego.

Podstawą dziedziczenia był, sporządzony zgodnie z prawem szwajcarskim, testament Jana Kulczyka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(33)
fela
6 lat temu
Nawet rozdzielenie ich majątku spowodowało, że na listach najbogatszych są w pierwszej trójce. To wyjątkowo zdolne rodzeństwo
lala
6 lat temu
Tak właśnie największe rodziny na Zachodzie, którym tak zazdrościmy budują majątki. Dobrze że odziedziczyli. Mamy być z kogo dumni w tym kraju
zaza
6 lat temu
Kulczyk żyje i ma się dobrze.
WIEDZĄCY
6 lat temu
no to wygląda na to, że TATE w końcu POdzielił majątek (długo mu zaszło......no ale czy chłop ma czas na takie pierdoły jak on zajęty na tych swoich wywczasach na wyspach ŚWIETEGO SPOKOJU ?)
jasiu
6 lat temu
Do niedawna koneksje PO-UB-eckie otwierały wrota kariery w Polsce.
...
Następna strona