Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dymisja Sawickiego? "Popełnił błąd, za co przeprosił"

0
Podziel się:

Nie trzeba rozmawiać, Marek przeprosił, znam jego rzeczywiste intencje.

Dymisja Sawickiego? "Popełnił błąd, za co przeprosił"
(Krystian Dobuszyński/Reporter)
bFdMychx

Słowa Marka Sawickiego zostały wyrwane z kontekstu, nie chciał on nikogo urazić - zapewnił wicepremier, szef PSL Janusz Piechociński. Jak dodał, minister rolnictwa popełnił błąd, za który przeprosił.

Sawicki w wywiadzie dla portalu mPolska24.pl pytany, co z rolnikami, którzy za 12 groszy za kilogram w skupie muszą sprzedawać jabłka przemysłowe odparł: _ Są frajerami. Ja szanuję biznesmenów, a nie frajerów. Jeśli zaproponowaliśmy już w połowie sierpnia instrument wycofania z rynku, w którym za jabłka proponujemy 27 groszy, a frajerzy wiozą jabłka na przetwórstwo po 12-14 groszy ich wybór. Wolny kraj, demokracja _.

Piechociński przyznał w trakcie swojej wizyty w Kaliszu, że określenie użyte przez Sawickiego było niefortunne, ale - dodał - wyrwane z kontekstu. - _ Marek Sawicki popełnił błąd wymieniając to słowo, za co przeprosił, ale na pewno nie było intencją człowieka, który z dziada pradziada jest rolnikiem, jest doktorem nauk rolniczych, by kogokolwiek urazić _ - powiedział Piechociński.

bFdMychz

_ - To był szerszy opis sprawy, który powinien nas wszystkich niepokoić. Wielu przetwórców rolno-spożywczych w chwilach próby nie szanuje praw i obowiązków, nie rozumie lub udaje, że nie rozumie sytuacji dostawców. Jeśli chcemy być rosnącą potęgą rolniczą, to między nami, Polakami, między tymi, którzy funkcjonują w obrocie towarowym, w ciągach kooperacyjnych w Polsce, nie może być postaw dominujących i wykorzystywania chwilowej słabości potencjalnego partnera. I o tym mówił doktor nauk rolniczych Marek Sawicki _ - dodał.

Piechociński poinformował, że nie zamierza rozmawiać z ministrem rolnictwa na temat jego wypowiedzi. - _ Nie trzeba rozmawiać, Marek przeprosił, znam jego rzeczywiste intencje _ - zaznaczył.

Przedwczoraj Sawicki powiedział, że jeśli rolnicy czują się urażeni, to ich przeprasza. Premier Ewa Kopacz, komentując wczoraj słowa Sawickiego, powiedziała m.in.: _ Jestem przekonana, że to co powiedział wynikało raczej z takiego zapętlenia się i pewnie z niemocy w niektórych sytuacjach. Nie było to zamierzone i na pewno nie chciał nikogo obrazić. Tego jestem pewna. _

_ Czytaj więcej w Money.pl _

bFdMychF

_ 1. [ ( http://static1.money.pl/i/h/89/m316249.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sankcje-rosji-wobec-polski-komisja,178,0,1629362.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) KE zdecydowała, jak walczyć z rosyjskim embargiem. Dla Polski niewielka pomoc 2. [ ( http://static1.money.pl/i/h/64/m316224.jpg ) ] (http://agrobiznes.money.pl/artykul/rekompensaty-dla-polskich-rolnikow-w-brukseli-nie-rozumieja-problemu,213,0,1619925.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) UE nie da wiele naszym rolnikom? 3. [ ( http://static1.money.pl/i/h/231/m318695.jpg ) ] (http://agrobiznes.money.pl/artykul/kopacz-o-slowach-sawickiego-nie-ma-ludzi-,237,0,1641709.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kopacz broni Sawickiego. Rolnicy wybaczą? 4. [ ( http://static1.money.pl/i/h/64/m316224.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sawicki-przeprasza-za-frajerow,139,0,1641355.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Sawicki ostro o rolnikach. Teraz przeprasza _
_ _

bFdMycia
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)