Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ekspert: Za pięć lat koszty obniżenia wieku emerytalnego sięgną 10 miliardów złotych

Ekspert: Za pięć lat koszty obniżenia wieku emerytalnego sięgną 10 miliardów złotych

- Zmiany w reformie emerytalnej według projektu prezydenta Dudy z każdym rokiem będą generować coraz większe koszty – mówi w #dziejesienazywo Aleksander Łaszek, główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju. Projekt odpowiednich zmian, zakładających obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, leży w Sejmie, ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku nie wejdzie w życie.

- Trwają prace legislacyjne, prowadzone są konsultacje - mówi money.pl Maks Kraczkowski, poseł PiS i wiceprzewodniczący sejmowej komisji gospodarki i rozwoju. Z kolei Łaszek przekonuje: im później ten projekt wejdzie w życie, tym lepiej, najlepiej żeby nie wchodził wcale.

- W tym roku można powiedzieć, że to tylko kilka miliardów złotych, ale już za pięć lat to będzie powyżej dziesięciu miliardów, więc lepiej żebyśmy mówili o pełnych kosztach niż koncentrowali się na tym tu i teraz na zasadzie: do 2019 jakoś te 40 miliardów znajdziemy.

emerytury, gospodarka, koszty
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
aoeuaoeu
92.29.32.* 2016-01-23 15:02
Za 10, 20 lat obudzicie sie, kochani katolicy, z reka w nocniku i bedziecie zebrac pod plebania i kosciolem, aby w ogole przezyc, taka bedziecie miec emeryture!.... Zobaczycie. Tylko szkoda, ze wowczas Duda i Kaczka beda juz tylko historia. Nie bedzie kogo - ZNOW! - pociagnac za to do odpowiedzialnosci. Brawo! Oczywiscie, ksieza ZAWSZE beda mieli dobre emeryturki, bo na nich WASZA KASA idzie. A wiadomo, ze albo-albo. Nie da sie wszystkim zrobic dobrze... Mozecie sie jednak zawsze modlic. Pamietajcie :)
pitr
31.11.209.* 2016-01-20 08:12
Pewnie , najlepiej to odchodzić w wieku 70 lat i mieć wysoką emeryturę , tylko kto dożyje ? :)))
a kase można poszukać w śród grup społecznych których jakoś żaden rząd nie rusz - bo to swojaki ;)))
emeryt361
213.238.100.* 2016-01-20 07:46
brednie nic wiecej Nikt nie wie ilu pojdzie na emeryture i w jakim wieku
Drzecie morde byle sklocic ludzi coekspert to kolejne bzdury
Zobacz więcej komentarzy (195)