Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Atak hakerski na amerykańskie biuro informacji gospodarczej. Mogły wyciec dane 143 milionów osób

Atak hakerski na amerykańskie biuro informacji gospodarczej. Mogły wyciec dane 143 milionów osób

Fot. AP/EAST NEWS

Equifax, jedno z trzech największych biur informacji gospodarczej w USA, padło ofiarą ataku hakerskiego - donoszą amerykańskie media. Cyberprzestępcy mogli uzyskać dostęp do danych 143 milionów osób. Akcje notowanej na Wall Street spółki spadły o 12 procent.

Atak został wykryty 29 czerwca - przyznała w czwartek spółka. Wyciekły numery 209 tysięcy numerów kard kredytowych. Hakerzy mieli też dostęp do numerów praw jazdy, ubezpieczenia społecznego, a także imion, nazwisk, adresów i dat urodzin klientów Equifax.

- To bardzo rozczarowujące wydarzenie dla naszej firmy, które uderza w samo serce naszej działalności. Przepraszam wszystkich klientów i partnerów biznesowych za obawy i frustrację, jakie wzbudził ten atak - powiedział prezes Equifaxu Richard Smith, cytowany przez agencję Bloomberga.

Zobacz też, jak fałszywa informacja może zniszczyć każdego:

 

 

Tymczasem kilka dni temu trzech pracowników z kadry zarządzającej sprzedało akcje Equifaxu, warte w sumie 1,8 miliona dolarów - podaje Bloomberg. Firma zapewnia jednak, że kiedy sprzedawali akcje, nie wiedzieli o ataku hakerskim z czerwca.

Equifax jest jednym z trzech największych BIG-ów w Ameryce (obok spółek Experian i TransUnion). Firma została założona w 1899 roku i jest najstarsza z tej trójki.

atak hakerski, cyberbezpieczeństwo, equifax
Czytaj także
Polecane galerie
Tteedd
2017-09-09 06:24
Najważniejsze jest to że akcje spadły i o to chodziło. Gdzie Wy żyjecie. 128 bitowe szyfrowanie to konieczność włamywania się przez 1miesiac komputerem o mocy obliczeniowej 50tys komputerów domowych. Albo ktoś sprzedał wejście w jakiś otwarty port albo przyniósł trojana do środka czyli i tak ktoś był wtyka.
krowa
2017-09-08 16:37
Moje dane też wyciekły...będzie pozew zbiorowy
RAMZES12
2017-09-08 14:32
PUTIN I JEGO ''CHŁOPAKI'' NIE ŚPIĄ
Pokaż wszystkie komentarze (4)