Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Atak hakerski na amerykańskie biuro informacji gospodarczej. Mogły wyciec dane 143 milionów osób

Equifax, jedno z trzech największych biur informacji gospodarczej w USA, padło ofiarą ataku hakerskiego - donoszą amerykańskie media. Cyberprzestępcy uzyskali dostęp do danych 143 milionów osób, czyli prawie połowy ludności Stanów. Akcje notowanej na Wall Street spółki w ciągu godziny spadły o 12 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/EAST NEWS)

Equifax, jedno z trzech największych biur informacji gospodarczej w USA, padło ofiarą ataku hakerskiego - donoszą amerykańskie media. Cyberprzestępcy mogli uzyskać dostęp do danych 143 milionów osób. Akcje notowanej na Wall Street spółki spadły o 12 procent.

Atak został wykryty 29 czerwca - przyznała w czwartek spółka. Wyciekły numery 209 tysięcy numerów kard kredytowych. Hakerzy mieli też dostęp do numerów praw jazdy, ubezpieczenia społecznego, a także imion, nazwisk, adresów i dat urodzin klientów Equifax.

- To bardzo rozczarowujące wydarzenie dla naszej firmy, które uderza w samo serce naszej działalności. Przepraszam wszystkich klientów i partnerów biznesowych za obawy i frustrację, jakie wzbudził ten atak - powiedział prezes Equifaxu Richard Smith, cytowany przez agencję Bloomberga.

Zobacz też, jak fałszywa informacja może zniszczyć każdego:

Tymczasem kilka dni temu trzech pracowników z kadry zarządzającej sprzedało akcje Equifaxu, warte w sumie 1,8 miliona dolarów - podaje Bloomberg. Firma zapewnia jednak, że kiedy sprzedawali akcje, nie wiedzieli o ataku hakerskim z czerwca.

Equifax jest jednym z trzech największych BIG-ów w Ameryce (obok spółek Experian i TransUnion). Firma została założona w 1899 roku i jest najstarsza z tej trójki.

Tagi: equifax, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-09-2017

polski trudny językana szczęście nie mam KARDY?!? kredytowej ufff :)

08-09-2017

RAMZES12PUTIN I JEGO ''CHŁOPAKI'' NIE ŚPIĄ

08-09-2017

krowaMoje dane też wyciekły...będzie pozew zbiorowy

Rozwiń komentarze (4)