Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Ewa Bugała zrezygnowała ze stanowiska w Orlenie. Po dwóch dniach

46
Podziel się:

Ewa Bugała zrezygnowała z funkcji rzecznika prasowego, którą objęła w PKN Orlen po wymianie prezesa w tej spółce. Jej przejście z TVP Info do paliwowego giganta wzbudziło gigantyczne kontrowersje.

Ewa Bugała w ciągu kilku lat zrobiła ogromną karierę.
Ewa Bugała w ciągu kilku lat zrobiła ogromną karierę. (PAP/Ireneusz Sobieszczuk)

Bugała do niedawna pracowała jako kierownik redakcji serwisów informacyjnych TVP Info i prowadząca program "Nie da się ukryć" w tejże stacji.Kiedy jednak w poniedziałek zmienił się prezes PKN Orlen, i ona zmieniła pracę. O tym, że ma zostać rzecznikiem prasowym, jako pierwszy informował w środę "Fakt".

Zobacz także: Zobacz też: Na stację paliw po buty, mięso i telewizor. Zakaz handlu w praktyce

Ta sama gazeta przyrównała 29-letnią Bugałę do Bartłomieja Misiewicza. Oboje są młodzi i szybko dostawali kolejne awanse, mimo że ich doświadczenie i kompetencje były co najmniej dyskusyjne. "Fakt" nie był sam - w całych mediach zawrzało po tej nominacji.

Dlatego Bugała się wycofała. "Spotkała mnie bezprecedensowa, brutalna fala hejtu i niesprawiedliwych ataków. Dlatego podjęłam decyzję o rezygnacji z pracy w PKN Orlen" - napisała na swoim twitterowym profilu. Dodała, że nie weźmie żadnej odprawy.

Miejsce w Orlenie znalazło się dla Bugały po tym, jak na początku tygodnia pracę w spółce stracił prezes Wojciech Jasiński. Jego miejsce zajął Dariusz Obajtek, przez ostatni rok prezes Energi, wcześniej prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ta zmiana również była szeroko komentowana. Samo odwołanie Jasińskiego było zaskakujące, bo to człowiek, który od lat zna się z Jarosławem Kaczyńskim. Sugerowano, że mogło chodzić o niechęć Jasińskiego do wyłożenia pieniędzy jego spółki na budowę elektrowni atomowej w Polsce.

Kolejnym powodem miała być duża w Orlenie liczba emigrantów z resortu skarbu (Jasiński kierował nim za poprzednich rządów PiS), a także pomysł rozbudowy sieci stacji Orlenu o placówki handlowe - by obejść wprowadzony dzięki poparciu PiS zakaz handlu w niedziele.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(46)
Poinformowany
6 lat temu
Dobrze, że zrezygnowała! W PKN nie mogą pracować amatorzy.
chcwd
6 lat temu
Zrezygnowała po krytyce czyli się nie nadaje na rzecznika. A odprawę na pewno weźmie.
Iwa
6 lat temu
Miała za mało pinktów Vitay w stosunku do prezesa?
królik
6 lat temu
Sprawdźcie kto jest rzecznikiem prasowym w HSW S.A. :)
kala
6 lat temu
Podtopiłaby Orlen. Wybrano mniejsze zło.
...
Następna strona