Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Resort rodziny ostrzega przed naciągaczami. Oszuści rozsyłają fałszywe maile

Resort rodziny ostrzega przed naciągaczami. Oszuści rozsyłają fałszywe maile

Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ostrzega przed fałszywymi mailami, których nadawcy domagają się wpłaty 365 zł na podane konto, na poczet "potwierdzenia wpisu do Rejestru". Resort nie ma nic wspólnego z rozsyłanymi taką drogą wezwaniami do zapłaty. To próba wyłudzenia pieniędzy, przez kogoś, kto podszywa się pod ministerstwo.

W ostatnim czasie do różnych instytucji trafiają przesyłane pocztą elektroniczną maile. Autor, podszywając się pod MRPiPS, domaga się wpłaty 365 zł na podane poniżej konto. Powołuje się przy tym na regulamin resortu.

Podpisana pod wezwaniem osoba nie jest pracownikiem ministerstwa, podany adres poczty elektronicznej nie jest zarejestrowany w domenie resortu, nieprawdziwy jest również adres siedziby ministerstwa. Podany numer konta nie należy do MRPiPS.

Fałszywa jest również informacja o konsekwencjach nieuregulowania należności. Regulamin organizacyjny ministerstwa nic nie mówi o tej kwestii.

oszuści, fałszywe maile, mrpips, próba wyłudzenia
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
,KBJHJFKUUYGLBV
2017-03-03 05:09
CO NA TO ZIOBRO ,CO NA TO MACIEREWICZ MISIEWICZOWY
Jozef
2017-02-09 10:38
Resort ostrzega obywateli zamiast łapać oszustów. I jak tu czuc sie bezpiecznie we wlasnym kraju kiedy wladza rozklada rece, gdy trzeba dzialac, dbac i chronic obywateli a wyciaga do nich rece, gdy trzeba placic podatki
Czekista
2017-02-08 23:43
Taki to wielki problem złapać złodzieja? I po co było rejestrować komórki na kartę? Skoro policja nie radzi sobie ze pospolitym oszustem. A wystarczy stanąć pod drzwiami banku i zwiną złodzieja z kasą
Pokaż wszystkie komentarze (7)