Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fiasko Pride of Poland 2018. Oficjalne wyniki sprzedaży były dwukrotnie zawyżone

167
Podziel się

Rzeczywisty wynik aukcji Pride of Poland okazał się znacznie gorszy od tego, który podano w oficjalnych komunikatach. Część wylicytowanych koni ostatecznie nie została sprzedana.

Jeszcze w 2015 roku aukcje koni przyniosły 4 mln euro. W 2018 r. tylko ćwierć miliona.
Jeszcze w 2015 roku aukcje koni przyniosły 4 mln euro. W 2018 r. tylko ćwierć miliona. (Wojciech Jargiło)
bDSDisQB

Reporter radia RMF FM ustalił, że trzy z wylicytowanych podczas Pride of Poland 2018 koni ponownie pojawiły się w ofercie polskich hodowli. Oznacza to, że licytacja nie została zwieńczona zakupem, o czym jednak w oficjalnych komunikatach nie poinformowano.

Po głównej aukcji Pride of Poland w sierpniu ogłoszono, że sprzedano sześć koni za łączną kwotę 501 tys. euro. Był to wynik lepszy niż w fatalnym roku 2017, ale wiadomo już, że tylko na papierze. Rzeczywisty wynik 259 tys. euro jest najgorszym w ostatnich latach.

Z informacji RMF FM wynika, że z zakupu wycofali się kupcy, którzy wylicytowali dwie należące do stadniny w Michałowie klacze. Chodzi o Parmanę, która miała zostać sprzedana za 180 tys. euro oraz Elberę za 52 tys. euro. Oba konie mają być ponownie wystawione na sprzedaż podczas zimowej licytacji.

bDSDisQD

- Elbera i Parmana zostały wylicytowane, niestety nie zostały opłacone i w związku z tym odebrane, więc stadnina powtarza ofertę na te dwie klacze - mówi rozgłośni prezes stadniny w Michałowie Monika Słowik.

Trzecia z niesprzedanych klaczy to Perika, którą w Janowie Podlaskim wylicytowano za 15 tys. euro. Kolejna próba sprzedania tego zwierzęcia nastąpiła w ubiegłą sobotę.

Kupcy z Belgii i Izraela, którzy nie sfinalizowali transakcji, stracili wadium na rzecz stadnin, ale to stosunkowo niewielka kwota 6. tys. euro.

bDSDisQJ

Jeszcze w 2015 roku państwowe stadniny sprzedały konie za 4 mln euro, ale po burzliwych zmianach kadrowych przeprowadzonych przez nowe kierownictwo resortu rolnictwa było już znacznie gorzej. W 2016 r. aukcje zamknęły się kwotą 1,2 mln euro, a w 2017 r. zaledwie 410 tys. euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSDisRe
KOMENTARZE
(167)
fkpis
2 lata temu
Nieudolność pisowskiej dojnej zmiany jest przerażająca .Tym nieudacznikom zabrakło by nawet piasku na Saharze gdyby dostali ją w zarządzanie.Dla nich liczy się tylko koryto i władza.
ja tutaj
2 lata temu
Kolejny rekord pobity przez PIS. Brawo wy. Potrafią błysnąć nie ma co.
Wojcieh
2 lata temu
I tak zadziałała DOBRA ZMIANA wprowadzona przez pisowskiego geniusza od rolnictwa i hodowli p.Jurgiela.A coś ostatnio ten genialny PiS i funkcjonariusze popierającego go KK coraz rzadziej wspominają o tych pisowskich dobrych zmianach a za to coraz częściej tłumaczą się w sądach za swoje kłamstwa
bDSDisRf
przewidujący
2 lata temu
Mamy typowy przykład rządów PiS w pigułce. Zawłaszczyć wszystko, co wiąże się z pieniędzmi i władzą. Oskarżyć o byle co doświadczonych, dobrze zarządzających fachowców i upchnąć na ich miejsce swoich "miernych, ale wiernych". Kłamać, ile się da, zwłaszcza w odniesieniu do poprzedników. Zniszczyć zbudowaną przez lata renomę i pozycję. Ewidentną porażkę swoich działań przedstawiać jako sukces. Niestety to dotyczy całego kraju. POLSKO, OBUDŹ SIĘ !!! Bo niedługo może być już za późno ...
japa
2 lata temu
oczywiście ,że zabrakło by piasku na Saharze - przecież to czysta komuna udająca bogobojnych Chrześcijan
...
Następna strona