Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Fundacja George'a Sorosa wycofuje się z Węgier. Tłumaczy to niesprzyjającym klimatem politycznym

45
Podziel się:

Fundacja Open Society miliardera George'a Sorosa kończy działalność na Węgrzech. Jako powód podaje coraz bardziej represyjny klimat polityczny i prawny w tym kraju.

Fundacja Open Society tłumaczy decyzje o zamknięciu węgierskiego biura niesprzyjająca atmoaferą polutyczną
Fundacja Open Society tłumaczy decyzje o zamknięciu węgierskiego biura niesprzyjająca atmoaferą polutyczną (Wikimedia/World Economic Forum/ CC SA-2.0)

Fundacja wydała oświadczenie, z którego wynika, że nadal planuje podejmować działania na rzecz organizacji pozarządowych na Węgrzech, jednak przenosi biuro z Budapesztu do Berlina – informuje Reuters.

Fundacja wyjaśnia, że przeniesienie siedziby ma związek z obawami, że węgierski rząd przygotowuje się do nałożenia dalszych restrykcji na organizacje pozarządowe w postaci pakietu legislacyjnego nazwanego "Stop Soros".

Zobacz też: * *Numer telefonu to dane osobowe i można zażądać usunięcia ich z bazy danych

Od kilku lat węgierskie władze prowadzą intensywną kampanię skierowaną przeciwko Open Society. Zarzucają jej m.in. nadmierne koncentrowanie się na sprowadzeniu do Europy milionów emigrantów.

Fundacja jednego z najbogatszych ludzi świata (majątek wyceniany na 8 mld dolarów dał mu 190 pozycję na tegorocznej liście Forbesa) działa na Węgrzech od 34 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(45)
on
4 lata temu
...pamiętam minę szefowej na Węgry Międzynarodowego Funduszu Walutowego gdy opuszczała, wraz ze swoimi podwładnymi, Budapeszt i Węgry...bezcenna...
on
4 lata temu
...pamiętam minę szefowej na Węgry Międzynarodowego Funduszu Walutowego pani Iriny Iwaszenko gdy opuszczała, wraz ze swoimi podwładnymi, Budapeszt i Węgry...bezcenna...
edu
4 lata temu
Niszczyciel Soros o chorej wizji. Niech kego kasa idzie do Chin, albo do Rosji.
Stop
4 lata temu
Czas na polske brawo
KOLO
4 lata temu
BRAWO WĘGRY ! Teraz czas na Polskę !
...
Następna strona