Notowania

Fundacja George'a Sorosa wycofuje się z Węgier. Tłumaczy to niesprzyjającym klimatem politycznym

Fundacja Open Society miliardera George'a Sorosa kończy działalność na Węgrzech. Jako powód podaje coraz bardziej represyjny klimat polityczny i prawny w tym kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia/World Economic Forum/ CC SA-2.0)
Fundacja Open Society tłumaczy decyzje o zamknięciu węgierskiego biura niesprzyjająca atmoaferą polutyczną

Fundacja wydała oświadczenie, z którego wynika, że nadal planuje podejmować działania na rzecz organizacji pozarządowych na Węgrzech, jednak przenosi biuro z Budapesztu do Berlina – informuje Reuters.

Fundacja wyjaśnia, że przeniesienie siedziby ma związek z obawami, że węgierski rząd przygotowuje się do nałożenia dalszych restrykcji na organizacje pozarządowe w postaci pakietu legislacyjnego nazwanego "Stop Soros".

Zobacz też: * *Numer telefonu to dane osobowe i można zażądać usunięcia ich z bazy danych

Od kilku lat węgierskie władze prowadzą intensywną kampanię skierowaną przeciwko Open Society. Zarzucają jej m.in. nadmierne koncentrowanie się na sprowadzeniu do Europy milionów emigrantów.

Fundacja jednego z najbogatszych ludzi świata (majątek wyceniany na 8 mld dolarów dał mu 190 pozycję na tegorocznej liście Forbesa) działa na Węgrzech od 34 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: george soros, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-05-2018

PawełW Polsce też nie jest dobry klimat dla tej fundacji. Niech się wynosi czym prędzej z naszego kraju.

16-05-2018

KubaA ja Sorosa bardzo cenie za otwartosc umyslu, inteligencje, i potrzebe pomagania potrzebujacym - wbrew nastrojom politycznym. Brawo panie Soros. … Czytaj całość

16-05-2018

ScrutinizerFascynująca jest fala hejtu, która się tu na Sorosa wylewa i przez to ludzi, którzy nigdy niczego z jego prac nie przeczytali. Dlaczego? Bo jak można … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (48)