Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Fundacja George'a Sorosa wycofuje się z Węgier. Tłumaczy to niesprzyjającym klimatem politycznym

Fundacja George'a Sorosa wycofuje się z Węgier. Tłumaczy to niesprzyjającym klimatem politycznym

Fundacja Open Society tłumaczy decyzje o zamknięciu węgierskiego biura niesprzyjająca atmoaferą polutyczną Fot. Wikimedia/World Economic Forum/ CC SA-2.0
Fundacja Open Society tłumaczy decyzje o zamknięciu węgierskiego biura niesprzyjająca atmoaferą polutyczną

Fundacja Open Society miliardera George'a Sorosa kończy działalność na Węgrzech. Jako powód podaje coraz bardziej represyjny klimat polityczny i prawny w tym kraju.

Fundacja wydała oświadczenie, z którego wynika, że nadal planuje podejmować działania na rzecz organizacji pozarządowych na Węgrzech, jednak przenosi biuro z Budapesztu do Berlina – informuje Reuters.

Fundacja wyjaśnia, że przeniesienie siedziby ma związek z obawami, że węgierski rząd przygotowuje się do nałożenia dalszych restrykcji na organizacje pozarządowe w postaci pakietu legislacyjnego nazwanego "Stop Soros".

Zobacz też: Numer telefonu to dane osobowe i można zażądać usunięcia ich z bazy danych


 

Od kilku lat węgierskie władze prowadzą intensywną kampanię skierowaną przeciwko Open Society. Zarzucają jej m.in. nadmierne koncentrowanie się na sprowadzeniu do Europy milionów emigrantów.

Czytaj też: George Soros inwestuje w kryptowaluty. Zrezygnował jednak z Facebooka

Fundacja jednego z najbogatszych ludzi świata (majątek wyceniany na 8 mld dolarów dał mu 190 pozycję na tegorocznej liście Forbesa) działa na Węgrzech od 34 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

węgry, budapeszt, fundacja, fidesz, george soros
Czytaj także
Polecane galerie
on
2018-05-17 21:38
...pamiętam minę szefowej na Węgry Międzynarodowego Funduszu Walutowego gdy opuszczała, wraz ze swoimi podwładnymi, Budapeszt i Węgry...bezcenna...
on
2018-05-17 21:29
...pamiętam minę szefowej na Węgry Międzynarodowego Funduszu Walutowego pani Iriny Iwaszenko gdy opuszczała, wraz ze swoimi podwładnymi, Budapeszt i Węgry...bezcenna...
edu
2018-05-17 21:21
Niszczyciel Soros o chorej wizji. Niech kego kasa idzie do Chin, albo do Rosji.
Pokaż wszystkie komentarze (45)