Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Schroeder o historycznym błędzie wobec Rosji. "Potrzebujemy ich energii"

58
Podziel się:

Przekonywał również, że projekt Nord Stream 2 w ogóle nie oznacza uzależniania od rajskiego gazu.

Były socjaldemokratyczny kanclerz Niemiec został szefem rady dyrektorów w Gazpromie.
Były socjaldemokratyczny kanclerz Niemiec został szefem rady dyrektorów w Gazpromie. (FaceToFace/REPORTER/East News)

Były kanclerz Niemiec, a obecnie szef rady dyrektorów Gazpromu, uznał za absurdalne podejrzenie, że "Rosjanie mają chrapkę na kraje bałtyckie czy wręcz Polskę". – Rosjanie są naszym sąsiadem. Potrzebujemy ich rynków i energii – zaznaczył.

Gerhard Schroeder, polityk SPD nie przebierał w słowach odpowiadając na pytania dziennikarza "Die Zeit". Historycznym błędem nazwał wysłanie batalionu niemieckich żołnierzy na Litwę i skrytykował Amerykę za politykę izolacji i okrążania Rosji – donosi "RMF FM".

Przekonywał również, że projekt Nord Stream 2 w ogóle nie oznacza uzależniania od rajskiego gazu. - Rosjanie potrzebują naszych rynków. To oni są uzależnieni od nas. My zaś potrzebujemy ich gazu -argumentował.

Zobacz także: Po co Putinowi Nord Stream 2?

Były socjaldemokratyczny kanclerz Niemiec uznał za "absurdalne podejrzenie, że Rosjanie mają chrapkę na kraje bałtyckie czy wręcz Polskę". Putina zaś uznał za człowieka, który wyróżnia się wysokim stopniem racjonalności – w przeciwieństwie, jak zaznaczył, do Donalda Trumpa.

_ - _Czy my - Niemcy i Europejczycy - chcemy słabej Rosji? - pytał w omawianej przez RMF FM rozmowie z "Die Zeit" polityk SPD.

#

Źródło: money.pl

- Rosjanie są naszym sąsiadem. Potrzebujemy ich rynków i energii. Potrzebujemy ich politycznego wsparcia w sprawach dotyczących Bliskiego i Środkowego Wschodu, irańskiego programu atomowego czy Kaukazu - mówił.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(58)
Pola
5 lata temu
Ty zdrajco swojej ojczyzny
Marian
5 lata temu
Ma rację. W rozważnym biznesie nie ma zależności jednostronnej.
lBolek
5 lata temu
Europa potrzebuje energii ale niekonicznie z Rosji. A nawt lepiej nie. A Rosja nie ma gdzie sprzedać... Kto tu kogo bardziej potrzebuje i po co Europie Nord Stream 2?
Tiomi
5 lata temu
Jutro wyślę mu aktualna mapę Europy. Bo się chłopina nie orientuję z kim graniczą Niemcy a z kim Rosja.
leonek_king
5 lata temu
sieg heil Herr Schroder!!! myślę, że po śmierci wylożą cię na Placu czerwonym obok Lenina. jesteś taki bezstronny i zatroskany o Europę
...
Następna strona