Notowania

Schroeder o historycznym błędzie wobec Rosji. "Potrzebujemy ich energii"

Przekonywał również, że projekt Nord Stream 2 w ogóle nie oznacza uzależniania od rajskiego gazu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(FaceToFace/REPORTER/East News)
Były socjaldemokratyczny kanclerz Niemiec został szefem rady dyrektorów w Gazpromie.

Były kanclerz Niemiec, a obecnie szef rady dyrektorów Gazpromu, uznał za absurdalne podejrzenie, że "Rosjanie mają chrapkę na kraje bałtyckie czy wręcz Polskę". – Rosjanie są naszym sąsiadem. Potrzebujemy ich rynków i energii – zaznaczył.

Gerhard Schroeder, polityk SPD nie przebierał w słowach odpowiadając na pytania dziennikarza "Die Zeit". Historycznym błędem nazwał wysłanie batalionu niemieckich żołnierzy na Litwę i skrytykował Amerykę za politykę izolacji i okrążania Rosji – donosi "RMF FM".

Przekonywał również, że projekt Nord Stream 2 w ogóle nie oznacza uzależniania od rajskiego gazu. - Rosjanie potrzebują naszych rynków. To oni są uzależnieni od nas. My zaś potrzebujemy ich gazu -argumentował.

Po co Putinowi Nord Stream 2?

Były socjaldemokratyczny kanclerz Niemiec uznał za "absurdalne podejrzenie, że Rosjanie mają chrapkę na kraje bałtyckie czy wręcz Polskę". Putina zaś uznał za człowieka, który wyróżnia się wysokim stopniem racjonalności – w przeciwieństwie, jak zaznaczył, do Donalda Trumpa.

_ - _Czy my - Niemcy i Europejczycy - chcemy słabej Rosji? - pytał w omawianej przez RMF FM rozmowie z "Die Zeit" polityk SPD.

##

Źródło: money.pl

- Rosjanie są naszym sąsiadem. Potrzebujemy ich rynków i energii. Potrzebujemy ich politycznego wsparcia w sprawach dotyczących Bliskiego i Środkowego Wschodu, irańskiego programu atomowego czy Kaukazu - mówił.

Tagi: gazprom, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-12-2017

PolaTy zdrajco swojej ojczyzny

21-12-2017

MarianMa rację. W rozważnym biznesie nie ma zależności jednostronnej.

21-12-2017

cvqCzołowy troll Putina lobbuje za Nord Stream 2 . Najwyższy czas by naukowcy zajęli się opracowaniem nowych technologi pozyskiwania energii.

Rozwiń komentarze ()

Wybrane dla Ciebie