Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Schroeder o historycznym błędzie wobec Rosji. "Potrzebujemy ich energii"

Schroeder o historycznym błędzie wobec Rosji. "Potrzebujemy ich energii"

Były socjaldemokratyczny kanclerz Niemiec został szefem rady dyrektorów w Gazpromie. Fot. FaceToFace/REPORTER/East News
Były socjaldemokratyczny kanclerz Niemiec został szefem rady dyrektorów w Gazpromie.
Były kanclerz Niemiec, a obecnie szef rady dyrektorów Gazpromu, uznał za absurdalne podejrzenie, że "Rosjanie mają chrapkę na kraje bałtyckie czy wręcz Polskę". – Rosjanie są naszym sąsiadem. Potrzebujemy ich rynków i energii – zaznaczył.

Gerhard Schroeder, polityk SPD nie przebierał w słowach odpowiadając na pytania dziennikarza "Die Zeit". Historycznym błędem nazwał wysłanie batalionu niemieckich żołnierzy na Litwę i skrytykował Amerykę za politykę izolacji i okrążania Rosji – donosi "RMF FM".

Przekonywał również, że projekt Nord Stream 2 w ogóle nie oznacza uzależniania od rajskiego gazu. - Rosjanie potrzebują naszych rynków. To oni są uzależnieni od nas. My zaś potrzebujemy ich gazu -argumentował.

Po co Putinowi Nord Stream 2?

 


Były socjaldemokratyczny kanclerz Niemiec uznał za "absurdalne podejrzenie, że Rosjanie mają chrapkę na kraje bałtyckie czy wręcz Polskę". Putina zaś uznał za człowieka, który wyróżnia się wysokim stopniem racjonalności – w przeciwieństwie, jak zaznaczył, do Donalda Trumpa.

 

- Czy my - Niemcy i Europejczycy - chcemy słabej Rosji? - pytał w omawianej przez RMF FM rozmowie z "Die Zeit" polityk SPD.


Źródło: money.pl

- Rosjanie są naszym sąsiadem. Potrzebujemy ich rynków i energii. Potrzebujemy ich politycznego wsparcia w sprawach dotyczących Bliskiego i Środkowego Wschodu, irańskiego programu atomowego czy Kaukazu - mówił.

gazprom, schroeder, nord stream
Czytaj także
Polecane galerie
Pola
2017-12-22 21:15
Ty zdrajco swojej ojczyzny
Marian
2017-12-21 17:29
Ma rację. W rozważnym biznesie nie ma zależności jednostronnej.
cvq
2017-12-21 17:05
Czołowy troll Putina lobbuje za Nord Stream 2 . Najwyższy czas by naukowcy zajęli się opracowaniem nowych technologi pozyskiwania energii.
Pokaż wszystkie komentarze (59)