Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gospodarka Białorusi. Łukaszenka zarzuca Rosji "bandyckie" metody konkurencji

0
Podziel się:

Prezydent Białorusi zapowiada, że jest gotowy na spory. - Jesteśmy ludźmi zahartowanymi.

Gospodarka Białorusi. Łukaszenka zarzuca Rosji "bandyckie" metody konkurencji
(Okras/wikimedia (CC BY-SA 4.0))

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zarzucił w poniedziałek Rosjanom stosowanie _ bandyckich metod _ konkurencji. Mówił o tym na spotkaniu z dziennikarzami w Mińsku.

_ Nie mogą z nami konkurować ani jakością, ani ceną, ani pod względem zorganizowania. Dlatego stosują takie administracyjne, czasem bandyckie metody _ - oświadczył Łukaszenka, odnosząc się do swego niedawnego spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na temat dostaw białoruskich towarów do Rosji.

Według Łukaszenki takie spory między państwami będą się zdarzać także w przyszłości. _ Tylko w bajce może się zdarzyć, że nie będziemy mieć w ogóle żadnych sporów _ - oznajmił.

Podkreślił przy tym, że Białoruś jest do tego gotowa. _ Jesteśmy ludźmi zahartowanymi _ - zaznaczył.

Rosyjski Rossielchoznadzor w dniach 24-26 listopada wydał zakaz importu do Rosji wyrobów mięsnych z 10 białoruskich zakładów. Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego uzasadniła to wykryciem w produktach z Białorusi szkodliwych substancji.

Od 30 listopada zakazano także tranzytu towarów z Białorusi przez Rosję do krajów trzecich bez kontroli w rosyjskich punktach granicznych. Według danych Rossielchoznadzoru ciężarówki jadące tranzytem do Kazachstanu przez Białoruś i Rosję faktycznie są rozładowywane na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Na początku grudnia Łukaszenka obwinił w związku z tym Rosję o naruszenie norm Unii Celnej Białorusi, Rosji i Kazachstanu.

Łukaszenka w poniedziałek zaprzeczył też, by Białoruś zamierzała wysłać gdziekolwiek białoruskich żołnierzy jako siły pokojowe.

_ Jeśli nasi żołnierze gdzieś pojadą jako siły pokojowe, to wiedzcie, że ja pojadę jako pierwszy. I mój starszy syn, który teraz zajmuje się tymi problemami, tak samo tam będzie. Nie zamierzam nikogo nigdzie wysyłać, a już jestem atakowany przez krytyków _ - oznajmił.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)