Notowania

hotele
22.03.2015 12:26

Hotele w Polsce. Jest pomysł na wiejską sieć hoteli

Franczyzę opartą o agroturystyczne miejsce noclegów chce stworzyć Polska Izba Hotelarstwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Pierwsze hotele z wiejskiej sieci franczyzowej Łan mogą zostać otwarte jeszcze w tym roku. O ich starcie mówi się od kilku lat.
Zapowiadana przez Polską Izbę Hotelarstwa inicjatywa budowy obiektów na terenach wiejskich w najbliższych miesiącach ma przybrać realne kształty - zapowiedział w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową prezes Izby Mariusz Malicki.

Wyjaśnił, że będą to hotele przygotowane na około 60 miejsc. - Naszą ambicją jest, aby w każdym województwie pobudować takie hotele, ale na obecnie chciałbym żeby powstały trzy takie wzorcowe obiekty - powiedział Mariusz Malicki.

Prezes PIH wyjaśnił, że Izba chce, aby w obsługę każdego z hoteli zaangażować lokalną społeczność. - Chcemy wykorzystać mieszkańców, lokalnych przedsiębiorców, żeby włączyli się w utrzymanie takiego hotelu, a pracownicy z terenów wiejskich znaleźli pracę - mówił Mariusz Malicki.

Wkrótce samorząd hotelarski planuje rozpoczęcie cyklu szkoleń dla inwestorów poświęconych budowie, jak i późniejszemu zarządzania hotelami na wsi.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/m333461.jpg ) ] (http://agrobiznes.money.pl/artykul/ustawa-o-rozwoju-obszarow-wiejskich,196,0,1734596.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Prezydent podpisał ważną dla rolników ustawę Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w czwartek ustawę wdrażającą Program Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020. Umożliwi ona m.in. pozyskanie środków przez rolników na inwestycje w gospodarstwie rolnym. Na realizację programu jest 13,5 mld euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/m304620.jpg ) ] (http://agrobiznes.money.pl/artykul/wniosek-o-doplate-przez-internet-arimr,137,0,1724297.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Aplikacja dla rolników - dopłaty przez internet Przez internet będzie można złożyć wniosek o przyznanie dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/m335867.jpg ) ] (http://agrobiznes.money.pl/artykul/powstaje-siec-najciekawszych-wsi-w-polsce,46,0,1723438.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Powstaje Sieć Najciekawszych Wsi w Polsce Wieś aspirująca do Sieci musi mieć potencjał ludzki. Oceniać będzie zespół ekspertów.
Tagi: hotele, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz