Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Independent" znika z kiosków. Gazeta będzie dostępna online

0
Podziel się:

W przyszłym miesiącu brytyjski dziennik "Independent" będzie dostępny tylko w wersji elektronicznej - zadecydowali jego rosyjscy właściciele, o czym poinformowali w piątek. Rezygnację z wersji papierowej tłumaczono znacznym spadkiem sprzedaży.

"Independent" znika z kiosków. Gazeta będzie dostępna online
(PAP/EPA/ANDY RAIN)
bFdYQaJN

Gazeta powstała w 1986 roku. W najlepszych latach wydawana była w nakładzie 400 tys. egzemplarzy dziennie. Jednak ostatnio liczba ta spadła do poziomu 40 tys. Agencja Reutera tłumaczy, że decyzja właścicieli "Independent" pokazuje, w jak trudnej sytuacji jest branża wydawców prasy drukowanej, a w szczególności dzienników.

- Dzięki tej decyzji uratujemy markę "Independent" i będziemy mogli dalej inwestować w wysokiej jakości treści redakcyjne, które przyciągają coraz większą liczbę odbiorców na nasze platformy online - poinformował w komunikacie właściciel gazety Aleksandr Lebiedew.

- Przemysł prasy codziennej się zmienia i zjawisko to jest napędzane przez samych czytelników. (...) Pokazuje to, że przyszłość ma charakter cyfrowy - podkreślono w oświadczeniu.

bFdYQaJP

Lebiedew jest także właścicielem gazety "London Evening Standard".

bFdYQaKq
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)