Notowania

77 tys. zł nagrody dla szefa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Kazimierz Kujda w ostatnim czasie znany jest głównie z wielkiej przychylności dla projektów geotermalnych o. Tadeusza Rydzyka, założyciela Radia Maryja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Kazimeirz Kujda

77 tys. zł nagrody otrzymał w 2017 roku prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kazimierz Kujda znany jest z przyznania milionów złotych dotacji dla projektów geotermalnych o. Tadeusza Rydzyka.

Jak pisze "Super Express", nagroda dla szefa NFOŚiGW okazała się wyższa niż w przypadku byłej premier Beaty Szydło czy obecnego premiera Mateusza Morawieckiego i większości ministrów. Tylko Mariusz Błaszczak, były szef MSWiA dostał więcej - 82 tys. zł.

Nagroda została przyznana zarabiającemu 26,4 tys. zł miesięcznie Kujdzie na wniosek rady nadzorczej NFOŚiGW przez ówczesnego ministra środowiska Jana Szyszkę. Uzasadnienie? Poprawa wyniku finansowego funduszu i sprawne wdrażanie programów środowiskowych.

*Wideo: o. Rydzyk pozbawiony wpływów po zmianach w rządzie? *

Kazimierz Kujda w ostatnim czasie znany jest głównie z wielkiej przychylności dla projektów geotermalnych o. Tadeusza Rydzyka, założyciela Radia Maryja.

Na początku 2016 roku fundacja Lux Veritatis otrzymała ok. 26 mln zł w ramach ugody z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Miał to być rodzaj odszkodowania za cofnięcie przez poprzednie władze Funduszu dofinansowania projektu geotermii toruńskiej.

W listopadzie 2017 roku NFOŚiGW podpisał umowy na ok. 30 mln zł z kontrolowane przez Lux Veritatis Geotermią Podhalańską oraz Geotermią Toruń. W Toruniu za te pieniądze powstanie ciepłownia, a w Zakopane, rozbudowa i zwiększenie mocy systemu geotermalnego.

Kazimierz Kujda dał się poznać szerszej opinii publicznej kilka lat temu, gdy prezes PiS Jarosław Kaczyński ujawnił w swoim oświadczeniu majątkowym, że pożyczył od niego 25 tys. zł.

Tagi: nagrody, kazimierz kujda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-02-2018

emerytka lat 70To się nazywa przedsiębiorczość; pożyczyć prywatnie, oddać z lichwiarskim procentem z państwowej kasy!!! Przekręt gorszy niż w Amber Gold!

12-02-2018

Roman...to już Kaczyński nie musi oddawać 25000? Poszło z budżetu?

12-02-2018

aldiTakiej bandy oszustów jeszcze nie mieliśmy głosujcie dalej na PIS nawet dojna krowa nie wytrzyma.

Rozwiń komentarze (435)