Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mała Asia zebrała dla chorej mamy ponad 101 tys. zł

5
Podziel się:

Przeszło 101 tysięcy zł zebrano w sobotę w Poznaniu w trakcie kiermaszu zorganizowanego przez ośmioletnią dziewczynkę. Asia zorganizowała go dla sąsiadów, by pomóc chorej mamie; gdy jej zaproszenie ukazało się w ogólnopolskich mediach, zjawiły się tłumy.

Mała Asia zebrała dla chorej mamy ponad 101 tys. zł

Asia zorganizowała kiermasz dla sąsiadów, by pomóc chorej mamie. Gdy jej zaproszenie ukazało się w ogólnopolskich mediach, zjawiły się tłumy. Zebrano ponad 101 tys. zł.

W wydarzeniu, które miało być osiedlowym kiermaszem zainicjowanym przez dziewczynkę na jednym z poznańskich osiedli wzięły udział setki poznaniaków, osoby z Wielkopolski i spoza regionu.

Kilka dni temu na klatkach schodowych jednego z poznańskich osiedli rozwieszone zostały ogłoszenia: "Mam na imię Asia. Zbieram na leczenie i rehabilitację mojej mamusi. Zachęcam do zakupów i pomocy". Dziewczynka informowała, że przygotowała loterię z nagrodami do wyboru, w tym "zabawki nie tylko dla dziewczynek, artykuły szkolne, ubrania oraz buty". Po tym, jak zdjęcie z jej ogłoszeniem trafiło do internetu, o sprawie poinformowały ogólnopolskie media. Akcja dziewczynki poruszyła ludzi z całej Polski.

Zainteresowanie kiermaszem przerosło wyobrażenia zarówno Asi, jak i jej chorej mamy, która właśnie wróciła ze szpitala. - Jestem bardzo zdziwiona, że tyle ludzi przyszło, moja mama też jest zaskoczona - mówiła w sobotę dziennikarzom dziewczynka. Uczestnikom wydarzenia za pośrednictwem dziennikarzy dziękowała też jej mama, na rzecz której zbierano pieniądze: - Bardzo dziękuję, bardzo się cieszę, jestem oszołomiona - przyznała.

Pomoc zadeklarowały osoby prywatne, organizacje, fundacje i firmy. Wielu uczestników wydarzenia wrzucało pieniądze do skarbonek, inni nabywali przedmioty wybrane z setek dostarczanych w ostatnich dniach przez osoby chcące włączyć się w akcję. W zamian za datek można było zrobić sobie zdjęcie w małym fiacie, przejechać się harleyem, pomalować sobie twarz, zjeść loda lub ciasto.

Liczenie pieniędzy zebranych podczas kiermaszu trwało cały dzień, zakończyło się w nocy z soboty na niedzielę. Jak poinformowała w niedzielę PAP Dorota Raczkiewicz, prezes fundacji "Dar Szpiku", która oficjalnie zajmowała się zbiórką pieniędzy, w sumie udało się zebrać przeszło 101 tys. zł.

kraj
zdrowie
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
teo.log
6 lat temu
A ksiądz nie przyszedł na Asi kiermasz aby zebrać tacę?
klimek
6 lat temu
Ola~ idz lepiej do przedszkola.
Ola
6 lat temu
Dziękujemy Kosciołowi, ks. Rydzykowi i cariasowi za akywnny!!!! udzał w akcji...hahahah, gdzie ONI są?
qweq
6 lat temu
Ja tu widzę całą litanię przestępstw, wykroczeń i przestępstw karno-skarbowych które zostały popełnione. Z ludzkiego punktu widzenia można mieć nadzieje że sąd wykaże się zrozumieniem, uwzględni okoliczności łagodzące i rodzice dziewczynki (odpowiedzialni prawnie za to co się stało), nie na długo trafią do więzienia. Na pocieszenie można dodać że więzienna służba zdrowia działa dużo lepiej niż cywilna, więc mama dziewczynki za kratami pewnie będzie mieć dużo lepszą opiekę niż ta fundowana przez NFZ.
życie
6 lat temu
Teraz się zgłosi do nich US i MF za nielegalne zorganizowanie loterii i po podatek ;-/