Notowania

kraj
04.09.2016 08:26

Mała Asia zebrała dla chorej mamy ponad 101 tys. zł

Przeszło 101 tysięcy zł zebrano w sobotę w Poznaniu w trakcie kiermaszu zorganizowanego przez ośmioletnią dziewczynkę. Asia zorganizowała go dla sąsiadów, by pomóc chorej mamie; gdy jej zaproszenie ukazało się w ogólnopolskich mediach, zjawiły się tłumy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Asia zorganizowała kiermasz dla sąsiadów, by pomóc chorej mamie. Gdy jej zaproszenie ukazało się w ogólnopolskich mediach, zjawiły się tłumy. Zebrano ponad 101 tys. zł.

W wydarzeniu, które miało być osiedlowym kiermaszem zainicjowanym przez dziewczynkę na jednym z poznańskich osiedli wzięły udział setki poznaniaków, osoby z Wielkopolski i spoza regionu.

Kilka dni temu na klatkach schodowych jednego z poznańskich osiedli rozwieszone zostały ogłoszenia: "Mam na imię Asia. Zbieram na leczenie i rehabilitację mojej mamusi. Zachęcam do zakupów i pomocy". Dziewczynka informowała, że przygotowała loterię z nagrodami do wyboru, w tym "zabawki nie tylko dla dziewczynek, artykuły szkolne, ubrania oraz buty". Po tym, jak zdjęcie z jej ogłoszeniem trafiło do internetu, o sprawie poinformowały ogólnopolskie media. Akcja dziewczynki poruszyła ludzi z całej Polski.

Zainteresowanie kiermaszem przerosło wyobrażenia zarówno Asi, jak i jej chorej mamy, która właśnie wróciła ze szpitala. - Jestem bardzo zdziwiona, że tyle ludzi przyszło, moja mama też jest zaskoczona - mówiła w sobotę dziennikarzom dziewczynka. Uczestnikom wydarzenia za pośrednictwem dziennikarzy dziękowała też jej mama, na rzecz której zbierano pieniądze: - Bardzo dziękuję, bardzo się cieszę, jestem oszołomiona - przyznała.

Pomoc zadeklarowały osoby prywatne, organizacje, fundacje i firmy. Wielu uczestników wydarzenia wrzucało pieniądze do skarbonek, inni nabywali przedmioty wybrane z setek dostarczanych w ostatnich dniach przez osoby chcące włączyć się w akcję. W zamian za datek można było zrobić sobie zdjęcie w małym fiacie, przejechać się harleyem, pomalować sobie twarz, zjeść loda lub ciasto.

Liczenie pieniędzy zebranych podczas kiermaszu trwało cały dzień, zakończyło się w nocy z soboty na niedzielę. Jak poinformowała w niedzielę PAP Dorota Raczkiewicz, prezes fundacji "Dar Szpiku", która oficjalnie zajmowała się zbiórką pieniędzy, w sumie udało się zebrać przeszło 101 tys. zł.

Tagi: kraj, zdrowie, dobroczynność, rodzina, pap, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-09-2016

qweqJa tu widzę całą litanię przestępstw, wykroczeń i przestępstw karno-skarbowych które zostały popełnione. Z ludzkiego punktu widzenia można mieć … Czytaj całość

04-09-2016

teo.logA ksiądz nie przyszedł na Asi kiermasz aby zebrać tacę?

04-09-2016

OlaDziękujemy Kosciołowi, ks. Rydzykowi i cariasowi za akywnny!!!! udzał w akcji...hahahah, gdzie ONI są?

Rozwiń komentarze (5)