Notowania

kraj
20.01.2017 12:26

Kontrole w spółkach Skarbu Państwa. "Miało być inaczej i jest inaczej"

W rozmowie dla Onet.pl szefowa rządu była pytana o nominacje w państwowych spółkach w związku z obsadzaniem stanowisk przez działaczy PiS i ich rodziny, a także przez osoby niekompetentne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

W państwowych spółkach cały czas trwają postępowania kontrolne, które zakończą się "odpowiednimi wnioskami" - powiedziała w piątek premier Beata Szydło. Nie wykluczyła, że w niektórych przypadkach mogą to być doniesienia do prokuratury.

W rozmowie dla Onet.pl szefowa rządu była pytana o nominacje w państwowych spółkach w związku z obsadzaniem stanowisk przez działaczy PiS i ich rodziny, a także przez osoby niekompetentne.

Szydło wskazała, że aby wyeliminować takie sytuacje od stycznia tego roku w państwowych spółkach funkcjonuje nowy model ich zarządzania. - W tej chwili za sytuację w spółkach Skarbu Państwa odpowiadają poszczególni ministrowie - wskazała. Jak dodała, za rok będzie można ocenić czy ten nowy system się sprawdził.

- Nie chcę się licytować, nie chcę przypominać poprzednich lat, kiedy Platforma Obywatelska obsadzała (spółki) swoimi. Miało być inaczej i jest inaczej - zapewniła szefowa rządu.

Przypomniała jednocześnie, że na jej polecenie koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński wraz z CBA rozpoczęli kontrolę w "dużych spółkach".

Jak mówiła, te kontrole się toczą i po ich zakończeniu zostaną zaprezentowane wyniki. Dopytywana, czy w przypadku niektórych spółek kontrole mogą zakończyć się doniesieniami do prokuratury wskazała, że postępowanie kontrolne cały czas trwa. - Kiedy ono się zakończy, wówczas zakończy się odpowiednimi wnioskami. Niewykluczone, że w pewnych sytuacjach i takie wnioski się pojawią - powiedziała Szydło.

- Jesteśmy jedyną ekipą, która zaczęła od siebie (...). Proszę mi pokazać drugą taką ekipę, która byłaby w stanie w stosunku do swoich ludzi przeprowadzić takie kontrole - podkreśliła premier.

Zwróciła też uwagę, że jeśli chodzi o państwowe spółki, to wnikliwie będą kontrolowane ich wydatki m.in. na marketing oraz promocje. Dodała, że obecnie wchodzimy w okres podsumowywania wyników ekonomicznych spółek. - Te wyniki też dadzą nam pewne światło na to, czy zarządy i rady nadzorcze spółek potrafiły sobie poradzić z procesem zarządzania - wskazała szefowa rządu.

Tagi: kraj, gospodarka, rząd, pap, Beata Szydło, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-01-2017

ArekJa wiem co będzie dalej. Za rok całe lewactwo antypolskie zostanie wygnane z naszego kraju.

22-01-2017

SebastianPrecz z PiSem. Rozbestwili się na całego. A to dopiero 1 rok sprawowania władzy. Strach pomyśleć co będzie dalej

22-01-2017

pat 16Kontrole !!! Swoi przez swoich !

Rozwiń komentarze (326)