Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korzystanie z programów skierowanych do bezrobotnych do 30. roku życia

37
Podziel się:

Sytuacja na rynku pracy poprawia się z miesiąca na miesiąc i jak szacuje resort rodziny, pracy i polityki społecznej stopa bezrobocia w lipcu wyniosła 8,6 procent. Liczba bezrobotnych w końcu lipca wyniosła ponad 1 milion 300 tysięcy osób. Jak wyjaśnił wiceszef resortu Stanisław Szwed, wśród bezrobotnych największą grupę, bo 26 procent ogółu zarejestrowanych, stanowią osoby do 30. roku życia oraz osoby z grupy 50 Plus, które stanowią 28 procent ogółu bezrobotnych.

Korzystanie z programów skierowanych do bezrobotnych do 30. roku życia
(STEFAN MASZEWSKI/REPORTER)

Szefowa resortu Elżbieta Rafalska zwracała uwagę, że do bezrobotnych do 30. roku życia kierowane są liczne programy, mające ułatwić im zdobycie zatrudnienia. Takie jak bony stażowe, bony szkoleniowe czy bony na zasiedlenie. Przyjaznym dla osób podejmujących pracę po raz pierwszy jest bon zatrudnieniowy. Pracodawca przyjmujący młodą osobę otrzymuje co miesiąc zwrot kosztów w wysokości minimalnego wynagrodzenia, wynoszącego obecnie 1850 złotych brutto.

Refundacja kosztów pracy z tytułu zatrudnienia osoby do 30. roku życia obowiązuje przez pierwsze 12 miesięcy, po których pracodawca jest zobowiązany do utrzymania pracownika przez kolejne 12 miesięcy.

praca
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(37)
Stan 3345
7 lat temu
Skoro nie ma programu dla 60+ i pozostawia się ludzi bez zasiłków socjalnych czy też innej formy płatności dla utrzymania to należy skierować sprawę do Trybunału Praw Człowieka o to by polska stworzyła taki fundusz ! W końcu niektórzy mają wypracowane 40 lat lub 40 lat składowych, a nie osiągnęli 65 roku życia niech więc ze składki rentowej otrzymują wsparcie finansowe !
POLKA
7 lat temu
A co z PROGRAMEM dla MŁODYCH BEZROBOTNYCH po 30+ 40+.
gość561
7 lat temu
Pani Minister z kobietami po 40 pracodawcy nie chcą rozmawiać a te po 50 to już szkoda gadać, Taki dobrobyt mamy w Polsce :-(
Gajos
7 lat temu
Jaki ma sens praca do 67 roku życia jak i tak młodzi nie mają pracy i nadal nie pracują na emerytów. Tych po 50 roku życia też nie chcą przyjmować to gdzie ty sens i logika z pracą do 67. Do dupy jest to wszystko w tym kraju. W Niemczech jakoś praca jest dla tych młodych jak i dla starszych. Wg mnie to pracodawcy musieliby otrzymywać jakieś ulgi przy zatrudnianiu pracowników. Koszty utrzymania pracowników są za duże.
¿¿¿¿¿
7 lat temu
Wyslac ich na zasilek Hartz IV do Niemiec..
...
Następna strona