Notowania

kredyty
13.02.2018 11:31

Nieoczekiwany skutek obniżenia wieku emerytalnego. Banki wzięły sobie zmianę do serca

Osobom zbliżającym się do osiągnięcia wieku emerytalnego może być trudniej wziąć kredyt hipoteczny. W niektórych bankach zmienione zostały kryteria, które analizuje się przed decyzją kredytową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartłomiej Magierowski/Eastnews)
Starsze osoby, które zdecydują się na zakup czterech kątów na kredyt, mogą mieć problem.

O nieoczekiwanym skutku sztandarowego projektu Andrzeja Dudy pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Jak czytamy, z opublikowanego kilka dni temu raportu NBP wynika, że już w końcówce ubiegłego roku doszło do zaostrzenia dostępu do kredytów hipotecznych.

Politykę kredytową zrewidował bank Millenium, a PKO BP się do tego przygotowuje - wynika z nieoficjalnych ustaleń dziennika.

Zobacz też: Polacy na L4 spędzają prawie 280 mln dni rocznie

Wszystko dlatego, że obniżenie wieku emerytalnego oznacza szybszą możliwość zakończenia pracy zarobkowej i przejście na świadczenie z ZUS. To jest zaś niższe niż dotychczasowa pensja, a banki wolą dawać kredyty tylko tym ludziom, o których wiedzą, że będą w stanie regularnie spłacać raty przez cały okres, na jaki został udzielony kredyt.

Te zmiany mogą być skutkiem działań Komisji Nadzoru Finansowego. KNF pytała sektor bankowy, jak zamierza uwzględnić obniżenie wieku emerytalnego w swoich kryteriach dotyczących udzielania kredytów hipotecznych.

Na razie jednak większość banków nie wprowadza zmian - wynika z ustaleń "DGP".

Tagi: kredyty, kredyt hipoteczny, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-02-2018

ptPrezydent Duda !!! Trochę szacunku WP. Lewackie poglądy macie i już gracie pod następne wybory ??

13-02-2018

UliO ty durny.takie bzdury wypisujesz!!!.Kto w wieku emerytalnym bierze kredyt hipoteczny.Jaki bank da emerytowi taki kredyt.Jakaś checa.

14-02-2018

wafelno i dobrze, najwyzszy czas zeby banka mieszkaniowa pekla

Rozwiń komentarze (152)