Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kredyty mieszkaniowe popularniejsze. Rzadziej sięgamy po pożyczki

21
Podziel się:

W lutym tego roku udzielono 484,8 tys. kredytów konsumpcyjnych na łączną kwotę 5,7 mld zł. Stanowi to spadek o 10,1 proc. w ujęciu liczbowym i spadek o 3,5 proc. w ujęciu wartościowym, w porównaniu do lutego 2016 r. - poinformowało Biuro Informacji Kredytowej.

Kredyty mieszkaniowe popularniejsze. Rzadziej sięgamy po pożyczki
(Lech Gawuc/REPORTER)
bEUsEmCZ

Od początku roku, czyli w okresie styczeń-luty, udzielono 1,0 mln kredytów konsumpcyjnych na łączną kwotę 11,2 mld zł. Jest to mniej o 6,1 proc. w ujęciu liczbowym, ale więcej o 1,9 proc. w ujęciu wartościowym, niż rok wcześniej.

Jak podaje BIK, w lutym udzielono natomiast więcej kredytów mieszkaniowych. W sumie kredytów tego typu odnotowano 18,1 tys. na łączną kwotę 3,8 mld zł. Stanowi to wzrost o 14,9 proc. w ujęciu liczbowym i o 16,2 proc. w ujęciu wartościowym, w porównaniu do lutego roku ubiegłego.

Z kolei od początku roku (styczeń-luty) udzielono 33,5 tys. kredytów mieszkaniowych na łączną kwotę 7,1 mld zł. Jest to więcej o 12,3 proc. w ujęciu liczbowym i więcej o 13,8 proc. w ujęciu wartościowym, niż rok wcześniej.

bEUsEmDb

Średnia wartość udzielonego kredytu mieszkaniowego wyniosła 208,1 tys. zł w lutym 2017 r., w porównaniu do 205,9 tys. zł rok wcześniej, co daje wzrost o 1,1 proc.

Jak informuje BIK, w lutym 2017 r. wydano 80,4 tys. kart kredytowych na łączną kwotę limitów 422,9 mln zł. Stanowi to spadek o 7,2 proc. w ujęciu liczbowym i wzrost o 1,2 proc. w ujęciu wartościowym, w porównaniu do lutego 2016 r.

Z kolei od początku roku (styczeń-luty) wydano 157,4 tys. kart na łączną kwotę 0,8 mld zł przyznanych limitów. Jest to mniej o 5,0 proc. w ujęciu liczbowym i więcej o 3,7 proc. w ujęciu wartościowym, niż rok wcześniej. Średni limit na przyznanej karcie kredytowej wyniósł 5259 zł w lutym 2017 r., w porównaniu do 4819 zł rok wcześniej (wzrost o 9,1 proc.).

bEUsEmDC
gospodarka
kredyty
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(21)
Zły
5 lata temu
W ULTIMO nie brałeś kredytu i masz dług co na to PiS ? przecież to rozbój w biały dzień...zastanówcie się zanim podpiszecie jakąś umowę z tą złodziejską firmą windykacyjną...
xionc
5 lata temu
500+ i ceny w górę ..ciekawe kto sfinansuje to za 5-10 lat ? Emeryci ? Czy Budżetówka z Mundurowymi ?
Kris
5 lata temu
Kto bierze teraz kredyt kiedy mamy najniższe stopy procentowe. Ludzie pomyślcie trochę przecież ta sytuacja nie będzie trwać wiecznie. Bierzecie kredyt na 30 lat przy oprocentowaniu kilku procent, policzcie sobie, jak skoczy wasza rata gdy oprocentowanie podskoczy o 8%, a o ile jeśli podskoczy o 15%. Przecież to was zabije. To tylko kwestia czasu jak inflacja się rozpędzi, a z nią zaczną rosnąć stopy procentowe. Kredyt jest da bogatych.
bEUsEmDD
were
5 lata temu
To jest kolejny pozytywny efekt 500+ oraz podniesienia stawki minimalnej. Polacy nie muszą już brać kredytu na zakup żelazka w "kapitalistycznym dobrobycie"
tym
5 lata temu
Kredyt od "banku" czyli od MAFII BANKOWO- POLITYCZNO- SĄDOWEJ. Polacy już poznali na czym to polega...Złodziejstwo, grabieź całego majątku i zniszczenie całego życia, rodziny... Takie nam czasy politycy zgotowali
...
Następna strona