Notowania

Koniec wyścigu szczurów. Teraz czas powiększać rodziny

W 2016 r. na świat w Polsce przyszło o 13 tys. więcej dzieci niż rok wcześniej. Największy przyrost był widoczny w grupie dzieci, które urodziły się jako drugie i trzecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rawpixel.com)

W zeszłym roku urodziła się rekordowa liczba "trzecich dzieci". Bo lepiej się nam wiedzie i czujemy się bezpieczniejsi - pisze w środę "Dziennik Gazeta Prawna".

W 2016 r. na świat w Polsce przyszło o 13 tys. więcej dzieci niż rok wcześniej. Największy przyrost był widoczny w grupie dzieci, które urodziły się jako drugie i trzecie. Na trzecie dziecko najczęściej decydują się mieszkanki dużych miast z wyższym wykształceniem.

Zdaniem ekspertów pokolenie lemingów zmęczone wyścigiem szczurów już nie tylko karierę uważa za dowód sukcesu. Staje się nim również wielodzietna rodzina. Klasa średnia czuje się bezpieczniej - sprzyja jej koniunktura gospodarcza. Wpływ na decyzję o powiększeniu rodziny ma także program 500 plus, który jest pewnego rodzaju gwarantem zabezpieczenia rodziny.

Zdaniem wiceministra rodziny Bartosza Marczuka, te dane to świetny wynik. Główny cel programu to zachęta do rodzenia dzieci, "dlatego też nie wprowadzono kryterium dochodowego przy drugim i kolejnych dzieciach".

Zobacz także: Jesteś rodzicem? Zobacz na co możesz liczyć od państwa

Tagi: wyścig szczurów, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-09-2017

uczciwy, niestety...OK. Czy dorobienie sobie 13-tego dziecka jest oznaką zakończenia "wyścigu szczurów"? "Normalne" rodziny nie zdecydują się na kolejne … Czytaj całość

06-09-2017

pabloTak jakby duża liczba dzieci była w czymś dobra... To o 13% więcej bezrobotnych w przyszłości. Przy takich obostrzeniach PiS na firmy prywatne ci … Czytaj całość

06-09-2017

ZJDlaczego Polaków nazywacie szczurami?

Rozwiń komentarze (46)