Notowania

(Nie)LOT. Nasz przewoźnik ma kłopoty z samolotami

Problemy techniczne maszyn spowodowały, że LOT co dzień odwołuje loty, nawet te międzykontynentalne. Opóźnionych jest bywa do 40 proc. połączeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. producenta)
Samoloty się posypały – mówi informator "GW" z LOT-u

Jak wynika z informacji „Gazety Wyborczej”, dziennie kilkadziesiąt lotów jest odwoływanych bądź opóźnionych. – To nagminne, bo samoloty się posypały – mówi informator gazety z LOT-u. Jego zdaniem zdarzają się sytuację, że ze względu na usterki samoloty są zawracane już z pasa startowego.

Kłopoty polskiego przewoźnika potwierdzają dane. W kwietniu i maju ubiegłego roku było odwołanych 0,8 i 0,9 proc. lotów. W tych samych miesiącach w tym roku – 3,6 i 2,3 proc.

Linie lotnicze ignorują zakaz nocnych lotów z Okęcia. Najczęściej sen mieszkańcom zakłóca... LOT

Gorzej jest także z punktualnością samolotów. W maju na czas przyleciało 73 proc. lotów, w zeszłym roku – aż 86 proc. (wszystkie dane firmy Skycop).

Danych za czerwiec jeszcze nie ma, ale przykładowo w czwartek LOT odwołał 19 lotów i miał opóźnionych dalszych 142. Był pod tym względem trzecią najgorszą linią lotniczą w Europie.

Skąd problemy LOT-u? Jak twierdzą pracownicy firmy, chodzi o napiętą siatkę połączeń i małą liczbę samolotów. Obsługa nie nadąża z ich serwisowaniem.

Przypominamy, że za opóźnione bądź odwołane loty ich pasażerom przysługują odszkodowania. Kwoty wahają się od 250 do 600 euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: lot, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-06-2018

AsWłaśnie przyleciały dwa nowe samoloty... Będzie lepiej... Za PO nic nie robili nic nie inwestowali patrzyli tylko żeby doprowadzić do upadku teraz … Czytaj całość

29-06-2018

JaChcą budować port lotniczy w Baranowie.... a mają 40 samolotów...trzeba rzeczywiście być baranem by wierzyć ze to może wypalić

29-06-2018

zolhana rzad chce mega port lotniczy budowac jak polskie linie nie daja rady obsluzyc tego co jest

Rozwiń komentarze (86)