Notowania

George Soros traci na prezydenturze Trumpa. Z kont wyparował mu miliard dolarów

Georga Sorosa, amerykańskiego finansistę i spekulanta walutowego zmiana władzy w USA kosztowała już miliard dolarów. Tyle właśnie stracił w wyniku hossy na tamtejszej giełdzie. Lepszego nosa miał jego były doradca. On z kolei dorobił się kolejnych milionów - donosi "The Wall Street Journal".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia/World Economic Forum/ CC SA-2.0)

George'a Sorosa, amerykańskiego finansistę i spekulanta walutowego, zmiana władzy w USA kosztowała już miliard dolarów. Tyle właśnie stracił w wyniku hossy na tamtejszej giełdzie. Lepszego nosa miał jego były doradca. On z kolei dorobił się kolejnych milionów - donosi "The Wall Street Journal".

Amerykańscy analitycy nie mieli żadnych wątpliwości: wygrana Donalda Trumpa miała oznaczać spadki na większości parkietów świata. Już same przedwyborcze sondaże sprawiały, że serca inwestorów biły wyraźnie szybciej. Miało być fatalnie, a jest zupełnie odwrotnie. Dow Jones Industrial od dnia wyborów (8 listopada 2016 r.) zanotował już prawie 9 proc. wzrost. NASDAQ i S&P 500 nie są gorsze.

Nie wszyscy inwestorzy załapali się jednak na hossę i zarobki. Jak donosi "The Wall Street Journal", majątek George'a Sorosa uszczuplił się o miliard dolarów. Źródła dziennika donoszą, że miliarder wycofał się z wielu pozycji w grudniu ubiegłego roku. Powód? Chęć uniknięcia dalszych strat.

Soros - według zestawienia "Bloomberg Billionaires" - jest w tej chwili 26 najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego majątek wyceniany jest na 25,2 mld dol.

Strata jednych to zysk drugich. Jak zauważa "WSJ" na amerykańskich wzrostach dorobił się Stanley Druckenmiller. To były doradca i zastępca Sorosa. W 1992 r. razem zarabiali na spekulacji funtem szterlingiem. Na tej akcji Soros zyskał dodatkowy miliard dolarów i został nazwany człowiekiem, który "złamał Bank Anglii". Taka opinia ciągnęła się z nim przez kolejne lata - premier Malezji oskarżał go swego czasu o wpływ na załamanie tamtejszej waluty.

Według źródeł dziennika to Druckenmiller dobrze przewidział, co będzie się działo z gospodarką USA po wygranej Trumpa. I bez znaczenia jest fakt, że Trump jeszcze nie zaczął prezydentury. Były zastępca Sorosa stawiał na wzrost wartości dolara względem euro. I tak się stało - od wyborów euro straciło 3,89 proc. do dolara.

Tagi: george soros, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-01-2017

koloCoś wali się temu Sorosowi. Nie udał się pucz w Polsce ,na który daje kasę ,teraz miliard w plecy. Coś gaśnie ta gwiazda chazarska.

13-01-2017

tfu co za agitacjawcale mi nie jest przykro!! cieszyłbym się gdyby ten lewak całkiem zbankrutował i cała ta jego chora polityka wspierania lewactwa w eurokołchozie i … Czytaj całość

13-01-2017

kolosI to pierwszy sukces Trumpa !

Rozwiń komentarze (34)