Notowania

wiadomości
09.10.2017 19:29

Marek G. odwołany ze stanowiska przewodniczącego RN Grupy Azoty

"Skarb Państwa odwołał w poniedziałek Marka G. ze składu rady nadzorczej Grupy Azoty" - podała spółka w komunikacie. G. pełnił funkcję przewodniczącego RN.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ROBERT STACHNIK/REPORTER)
CBA zatrzymało w poniedziałek sześć osób. Wśród aresztowanych jest przewodniczący rady nadzorczej Grupy Azoty.

Marek G. został powołany w skład rady nadzorczej Grupy Azoty w lipcu 2016 roku. W grudniu tego samego roku został przewodniczącym rady nadzorczej.

CBA zatrzymało w poniedziałek sześć osób. Oskarżenie dotyczy żądania 40 mln zł łapówki w zamian za wpływy w spółkach Skarbu Państwa. Aresztowany został także przewodniczący rady nadzorczej Grupy Azoty.

Zatrzymany w poniedziałek przez CBA Marek G. awansował na szefa rady Grupy Azoty, odkąd Mateusz Morawiecki przejął nadzór nad spółką. W poniedziałek odwołano go ze stanowiska. Gdyby Skarb Państwa nie odwołał Marka G., aresztowany wciąż miałby prawo do pobierania wynagrodzenia. A jest ono niemałe - wynosi 18 tys. zł brutto miesięcznie.

Kim jest Marek G.?

Jak pisaliśmy w poniedziałek w money.pl, Marek G. trafił do rady nadzorczej Grupy Azoty pod koniec stycznia ub.r., czyli na początku fali wymiany w spółkach Skarbu Państwa kadry menadżerskiej i nadzorczej przez Prawo i Sprawiedliwość.

Był tam wiceprzewodniczącym aż do grudnia. Wtedy nadzór nad spółką przejęło Ministerstwo Rozwoju, kierowane przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Wraz z nowym zwierzchnikiem Marek G.dostał posadę przewodniczącego rady nadzorczej.

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-10-2017

AGDojna zmiana ....... pisowskie dziadostwo :)))))

10-10-2017

SebPiS -owskie cwaniackie dzialania zadzialaly na ciemnogrod Dalej ich kochaja za powolne dewastacje kraju Zobaczymy za 2-3 lata czy dalej bedzie ta … Czytaj całość

10-10-2017

Grzegorz OlejakKoesie z PO mysleli ze bez konca beda mogli krasc

Rozwiń komentarze (14)