Notowania

Przejdź na
nbp
16.02.2016 16:10

NBP nie będzie brał udziału w finansowaniu Planu Rozwoju

Nie ma potrzeby, aby NBP uczestniczył w finansowaniu Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, mówił we wtorek wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, pytany przez dziennikarzy o rolę banku centralnego w realizacji Planu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Bereźnicki)

Nie ma potrzeby, aby NBP uczestniczył w finansowaniu Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - mówił we wtorek wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, pytany przez dziennikarzy o rolę banku centralnego w realizacji Planu.

- Widzimy kapitał w zasięgu ręki, za drugim zakrętem, on jest dostępny. Dlatego nie ma dzisiaj natychmiastowej potrzeby, żeby wzorem Bank of England budować program Funding for Lending. Nie ma natychmiastowej potrzeby, żeby wzorem Europejskiego Banku Centralnego budować program LTRO - mówił Morawiecki. Programy te mają na celu zachęcenie banków do kredytowania przedsiębiorstw.

Morawiecki podkreślił także, iż jest to prerogatywa NBP.

- Wszystko to, co NBP robi, podlega ich ocenie. NBP jest i pozostanie w pełni niezależną instytucją, absolutnie niezależną, więc w dużym stopniu to pytanie należałoby skierować do NBP - zaznaczył.

Tagi: nbp, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz