Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Veturilo w Finlandii. Polska firma podpisała umowę na rowery miejskie

2
Podziel się:

W piątek zarząd Nextbike Polska otrzymał potwierdzenie zawarcia umowy, podpisanej przez miasto Turku w Finlandii. Na jej podstawie dostarczy i będzie obsługiwał 300 rowerów miejskich typu smartbike.

Na rowery Nextbike wkrótce wsiądą Finowie
Na rowery Nextbike wkrótce wsiądą Finowie (Andrzej Hulimka/REPORTER)

Umowa obejmuje dostarczenie i obsługę 300 rowerów miejskich typu smartbike w okresie od 1 maja 2018 roku do 30 kwietnia 2021 roku. Po upływie tego terminu może być przedłużona na tych samych warunkach o kolejne trzy lata.

Przedmiot umowy obejmuje możliwość, według decyzji zamawiającego, zamówienia dodatkowego dla gmin z obszaru FĂśli oraz zamówienia dodatkowego dla miasta Turku na warunkach określonych w ofercie Nextbike Polska.

Za realizację zamówienia podstawowego miasto Turku zapłaci wynagrodzenie w kwocie 2,06 mln euro, płatne w miesięcznych ratach.

Zobacz także: Elektryczne rowery Kawasaki

Umowa przewiduje kary umowne m.in.: za każdy tydzień opóźnienia w realizacji dostawy w wysokości 5 proc. zamówienia, jednak nie więcej niż 15 proc. zamówienia.

Każda ze stron ma prawo do rozwiązania umowy, jeżeli druga strona znacząco naruszy jej warunki. Zamawiający ma prawo do rozwiązania umowy lub jej części za skutkiem natychmiastowym, jeśli Nextbike stanie się przedmiotem postępowania upadłościowego, likwidacyjnego lub popadnie w poważne kłopoty finansowe.

Umowa podlega prawu fińskiemu. Sądem właściwym dla rozstrzygania sporów jest Sąd Rejonowy Południowo-Zachodniej Finlandii.

Notowania akcji Nextbike Polska

Warszawa i Łódź na czele rowerowej listy Nextbike

Spółka podawała ponad miesiąc temu, że w Skandynawii planuje uczestniczyć w przetargach na ok. 3 tys. rowerów miejskich.

- Jesteśmy ostrożni. Trudno powiedzieć, ile możemy pozyskać kontraktów i jest za wcześnie na takie deklaracje - mówił prezes Nextbike Tomasz Wojtkiewicz. - Oceniamy, że w najbliższym czasie zostaną ogłoszone przetargi na dostawę 3 tys. rowerów i w każdym gdzie mamy szansę będziemy brać udział - dodał.

Na więcej Nextbike może liczyć w Polsce. Dwa największe przetargi będą dotyczyły uruchomienia sieci aglomeracyjnych w Łodzi i Trójmieście - odpowiednio na 1 250 oraz od 3 500 do 3 800 rowerów.

Liczba rowerów Nextbike wg głównych miast (2017)
Warszawa 5017
Łódź 1490
Poznań 973
Lublin 891
Wrocław 760
Białystok 540
Razem 11681
Źródło: spółka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
rodowity
4 lata temu
nextbike to niemiecka firma :/
Kalevala
5 lata temu
No, jak Finowie z dochodem kilka razy większym per capita łapią się na darmowe rowery..... Tam można było zostawić drogi rower z bagażami przy drodze i bez kamer, i nikt nie ukradł. Zawsze podziwiałem Finów za trzymanie się własnego interesu, gdy my gorączkowo za cudzy. :))))