Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
daniny
20.09.2018 20:00

Nowy podatek od przyszłego roku. Rząd przyjął projekt, czas na Sejm

Rząd poparł projekt ustawy, który wprowadza w Polsce nowy podatek. Tzw. daniną solidarnościową zaczną od początku przyszłego roku płacić wszyscy, których dochody przekroczą milion złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JACEK DOMINSKI/REPORTER)
To z resortu Elżbiety Rafalskiej wyszedł projekt ustawy o SFWON

Stworzenie Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych – to główne założenie przyjętego 19 września przez rząd projektu ustawy. To z tego funduszu mają pochodzić pieniądze na mechanizmy wsparcia osób niepełnosprawnych obiecanych przez premiera oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej w trakcie wiosennego protestu rodziców osób niepełnosprawnych.

Na fundusz złożą się najbogatsi Polacy, którzy zapłacą od 1 stycznia 2019 r. nowy podatek w wysokości 4 proc. od każdej złotówki przekraczającej milion złotych dochodu w skali roku. Dochodu pomniejszonego o wysokość składek na ubezpieczenie społeczne. To około 21 tys. osób.

Pozostała część pieniędzy w funduszu pochodzić będzie z części składek na Fundusz Pracy, co dokładnie wyjaśniliśmy przed kilkoma miesiącami na łamach money.pl.

Zobacz, co o nowym podatku mówił jeden z posłów rządzącej ekipy:

Zgodnie z założeniami rządu rocznie w Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych w przyszłym roku znajdzie się około 2 mld zł. Najpierw jednak projekt musi przejść przez Sejm i Senat oraz zostać podpisanym przez prezydenta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: daniny, podatek, wydarzenie, wiadomości, gospodarka, podatki, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-09-2018

Miszcz historykNowe podatki i daniny, 250 mld dodatkowo z VAT, DŁUG PUBLICZNY ROŚNIE, a brakuje kasy na niepełnosprawnych??? GDZIE SĄ TE PIENIĄDZE MISZCZU … Czytaj całość

20-09-2018

KilofOni obiecują a my płacimy i to czy biedny czy bogaty. Łatwo rozdawać cudze pieniądze.

20-09-2018

oszuści pisowscy.ile z tego dostaną niepełnosprawni wy oszuści pisowscy?

Rozwiń komentarze (329)