Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Nowy podatek od przyszłego roku. Rząd przyjął projekt, czas na Sejm

Nowy podatek od przyszłego roku. Rząd przyjął projekt, czas na Sejm

To z resortu Elżbiety Rafalskiej wyszedł projekt ustawy o SFWON Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER
To z resortu Elżbiety Rafalskiej wyszedł projekt ustawy o SFWON

Rząd poparł projekt ustawy, który wprowadza w Polsce nowy podatek. Tzw. daniną solidarnościową zaczną od początku przyszłego roku płacić wszyscy, których dochody przekroczą milion złotych.

Stworzenie Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych – to główne założenie przyjętego 19 września przez rząd projektu ustawy. To z tego funduszu mają pochodzić pieniądze na mechanizmy wsparcia osób niepełnosprawnych obiecanych przez premiera oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej w trakcie wiosennego protestu rodziców osób niepełnosprawnych.

Na fundusz złożą się najbogatsi Polacy, którzy zapłacą od 1 stycznia 2019 r. nowy podatek w wysokości 4 proc. od każdej złotówki przekraczającej milion złotych dochodu w skali roku. Dochodu pomniejszonego o wysokość składek na ubezpieczenie społeczne. To około 21 tys. osób.

Pozostała część pieniędzy w funduszu pochodzić będzie z części składek na Fundusz Pracy, co dokładnie wyjaśniliśmy przed kilkoma miesiącami na łamach money.pl.

Zobacz, co o nowym podatku mówił jeden z posłów rządzącej ekipy:

 

 

Zgodnie z założeniami rządu rocznie w Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych w przyszłym roku znajdzie się około 2 mld zł. Najpierw jednak projekt musi przejść przez Sejm i Senat oraz zostać podpisanym przez prezydenta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
opn7k[utg64f3*`
2018-10-10 08:36
Trzeba sfinansować obietnice wyborcze PiS'u. Po wyborach kolejne daniny ponieważ brak kasy w kasie może doprowadzić kraj do zapaści. Do tego doprowadzili przez 4 lata. Rozdawnictwo+
Dr.Uch
2018-09-29 19:54
Niech żyje towarzysz Morawiecki, partia z narodem, PIS-bolszewia wiecznie żywa!
Dr.Uch
2018-09-29 19:54
Niech żyje towarzysz Morawiecki, partia z narodem, PIS-bolszewia wiecznie żywa!
Pokaż wszystkie komentarze (329)