Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|

Nowy podatek od przyszłego roku. Rząd przyjął projekt, czas na Sejm

329
Podziel się:

Rząd poparł projekt ustawy, który wprowadza w Polsce nowy podatek. Tzw. daniną solidarnościową zaczną od początku przyszłego roku płacić wszyscy, których dochody przekroczą milion złotych.

To z resortu Elżbiety Rafalskiej wyszedł projekt ustawy o SFWON
To z resortu Elżbiety Rafalskiej wyszedł projekt ustawy o SFWON (JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Stworzenie Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych – to główne założenie przyjętego 19 września przez rząd projektu ustawy. To z tego funduszu mają pochodzić pieniądze na mechanizmy wsparcia osób niepełnosprawnych obiecanych przez premiera oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej w trakcie wiosennego protestu rodziców osób niepełnosprawnych.

Na fundusz złożą się najbogatsi Polacy, którzy zapłacą od 1 stycznia 2019 r. nowy podatek w wysokości 4 proc. od każdej złotówki przekraczającej milion złotych dochodu w skali roku. Dochodu pomniejszonego o wysokość składek na ubezpieczenie społeczne. To około 21 tys. osób.

Pozostała część pieniędzy w funduszu pochodzić będzie z części składek na Fundusz Pracy, co dokładnie wyjaśniliśmy przed kilkoma miesiącami na łamach money.pl.

Zobacz także: Zobacz, co o nowym podatku mówił jeden z posłów rządzącej ekipy:

Zgodnie z założeniami rządu rocznie w Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych w przyszłym roku znajdzie się około 2 mld zł. Najpierw jednak projekt musi przejść przez Sejm i Senat oraz zostać podpisanym przez prezydenta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

wydarzenie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(329)
opn7k[utg64f3...
5 lata temu
Trzeba sfinansować obietnice wyborcze PiS'u. Po wyborach kolejne daniny ponieważ brak kasy w kasie może doprowadzić kraj do zapaści. Do tego doprowadzili przez 4 lata. Rozdawnictwo+
Dr.Uch
5 lata temu
Niech żyje towarzysz Morawiecki, partia z narodem, PIS-bolszewia wiecznie żywa!
Dr.Uch
5 lata temu
Niech żyje towarzysz Morawiecki, partia z narodem, PIS-bolszewia wiecznie żywa!
Marta
5 lata temu
Za mało maja na nagrody na kolejne milionowe trzeba łupić ciemny lud
furman
5 lata temu
po to nowy podatek zeby mogli wiecej krasc bo maja malo a premier nich wyprostuje to co zrobil za sojej kadencji z frankowiczani czy to nie jest oszustwo podlegajace pod prokurature ale tego nie bedzie bo w pisie to kolesiostwo i jedna banda zlodzieji
...
Następna strona