Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

150 złotych za wysłuchanie Kaczyńskiego i Morawieckiego. Ojciec Rydzyk zarobił 70 tys. zł

303
Podziel się

Od 100 do 150 zł kosztowały bilety wstępu na konferencję "Odpowiedzialność przedsiębiorców za Polskę", zorganizowaną w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

150 złotych za wysłuchanie Kaczyńskiego i Morawieckiego. Ojciec Rydzyk zarobił 70 tys. zł
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
bErFCrDp

Od 100 do 150 zł kosztowały bilety wstępu na konferencję "Odpowiedzialność przedsiębiorców za Polskę". Zorganizowano ją w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - donosi "Super Express". To oznacza, że szkoła redemptorysty Tadeusza Rydzyka mogła zarobić nawet 70 tysięcy złotych.

Konferencja była wydarzeniem ostatniego weekendu w polskiej polityce. Możliwość wysłuchania na żywo wystąpień Jarosława Kaczyńskiego, wicepremiera Mateusza Morawieckiego czy prezesów kilku największych spółek Skarbu Państwa zgromadziło tłumy, ale z oczywistych względów musiało jednak trochę kosztować.

Według informacji "Super Expressu", organizator wycenił tę przyjemność na 100 lub 150 złotych, a mimo to trudno było w sali dojrzeć wolne miejsca. Biletów zabrakło już na kilka dni przed konferencją, nawet jeśli chodzi o miejsca stojące. Jeśli wziąć pod uwagę, że sala może pomieścić blisko 700 osób, to łatwo policzyć przychód, który WSKSiM osiągnęła w to sobotnie przedpołudnie.

bErFCrDr

Warto jednak zauważyć, że droższy bilet zawierał również obiad, więc do szacunków lepiej wykorzystać kwotę 100 zł. A to oznacza, że ojciec Rydzyk zarobił na konferencji z udziałem polityków PiS ok. 70 tys. zł. Nawet gdyby odjąć koszty organizacji, to spora część zostanie w Toruniu.

Najszerszym echem odbiło się wystąpienie prezesa PiS. Dwa problemy polskiej gospodarki według Jarosława Kaczyńskiego? Niska skłonność przedsiębiorców do inwestowania i kreowania innowacji. Zdaniem Kaczyńskiego przedsiębiorcy odpowiedzialni za losy Polski nie mogą tych spraw ignorować.

- To jest kwestia, która w Polsce stoi. Skłonność do inwestowania jest niewielka. I od razu trzeba dodać, że druga skłonność, która łączy się z odpowiedzialnością, to chęć tworzenia innowacji. Z tym nie jest u nas najlepiej - mówił Jarosław Kaczyński. - Musimy dążyć do szybkiego rozwoju i szukać jak najszerszej sfery swobód gospodarczych - dodawał. Jego zdaniem rząd PiS musi sprawić, by polska gospodarka stała się "racjonalna" i przyśpieszyła. Tak samo jak na początku lat 90.

I znów zaskoczył. - Bez państwa, proszę państwa nie mógłby istnieć rynek, własność. Dam bardzo prosty przykład ze świata zwierząt. Nie tak dawno opisywano takie wydarzenie. Otóż dwa wilki upolowały sarnę. Przybył niedźwiedź, przepędził wilki i pożarł sarnę. Ich prawo własności zostało siłą zakwestionowane. Załóżmy, że to Mandżuria, mógłby przybyć większy tygrys i zakwestionować prawo własności niedźwiedzia. Nie wiem, kto by wygrał, ale mógłby kwestionować. Takie relacje istniałyby, gdyby nie istniało silne państwo. Najpierw państwo, później własność. Czy rynek może istnieć bez państwa? Nie może. Musi zagwarantować bezpieczeństwo - wyjaśniał zebranym. I kontynuował wywód, czy wolność gospodarcza istnieje w świecie pełnym ograniczeń prawnych.

bErFCrDS
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(303)
szkoda słów
4 lata temu
Kradł,oszukiwał i będzie tak już robił zawsze.Zero wstydu a o niebie może zapomnieć:-)))
Slowiczek
4 lata temu
On te pieniadze przeznacza na inwestycje w Polsce a nie ukrywa je w rajach podatkowych tak jak " liberalno- demokratyczni" skorumpowani politycy i mafiosi
Oliwia
4 lata temu
Dostaje miliony,i ciągle mu mało. Ąle skoro mohery dają się skubac ,to czemu nie , tylko opodatkować tą kasę.
bErFCrDT
Jan
4 lata temu
Czas opodatkować kler.
Tom
4 lata temu
Zlikwidować konkordat ,a te miliardy dać na walkę ze smogiem.
...
Następna strona