Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polska spółka nie kupi portu w Czarnogórze. Zaskakująca decyzja władz

Polska spółka nie kupi portu w Czarnogórze. Zaskakująca decyzja władz

Fot. OT Logistics

OT Logistics złożyło odwołanie od decyzji władz Czarnogóry o anulowaniu przetargów na sprzedaż udziałów w Luka Bar AD, operatora portu w Barze, oraz kolejowym przewoźniku AD Montecargo. Spółka chce wznowić rozmowy z rządem Czarnogóry.

"OT Logistics jest zaskoczone decyzją Rady ds. Prywatyzacji, zwłaszcza w świetle zakończonych niedawno negocjacji z Komisją Przetargową. Zarząd OT Logistics uważa, że jej oferta odpowiada wszystkim celom i warunkom dokumentacji przetargowej, a ponadto uwzględnia stanowiska Komisji Przetargowej oraz lokalnych związków zawodowych. Spółka złożyła formalne odwołanie od decyzji władz Czarnogóry" - czytamy w komunikacie.

W marcu Grupa OT Logistics zakończyła negocjacje z rządem Czarnogóry w sprawie nabycia udziałów w Luka Bar AD oraz AD Montecargo. Uzgodniono, że OT Logistics zapłaci 8,52 mln euro za 30-proc. udział w Luka Bar, operatora portu w Barze, oraz 2,5 mln euro za 51-proc. udział w AD Montecargo.

OTL zobowiązał się do przeprowadzenia programów inwestycyjnych w obu spółkach na łączną kwotę ok. 17,45 mln euro, do utrzymania zatrudnienia oraz przestrzegania zapisów obowiązujących układów zbiorowych, w tym m. in. podniesienie płacy minimalnej. Przetarg jednak unieważniono.

Zarząd OT Logistics deklaruje gotowość wznowienia rozmowy z rządem Czarnogóry w celu "wypracowania skutecznych rozwiązań zmierzających do rozwoju portu w Barze w interesie Czarnogóry, jej obywateli, społeczności lokalnej, pracowników portu oraz mniejszościowych akcjonariuszy" - podano w komunikacie.

"Oferta OT Logistics w przetargu na prywatyzację Luka Bar AD i AD Montecargo została starannie przygotowana na podstawie finansowego i prawnego procesu due diligence w obu spółkach. Prywatyzacja ma przyspieszyć ich rozwój" - pisze spółka, wyrażając nadzieję, że będzie uczestniczyła w rozwoju portu w Barze oraz AD Montecargo.

- Uważamy, ze potencjał grupy OTL oraz planowany program inwestycyjny mogą wygenerować synergie z korzyścią dla portu w Barze, rynku przewozów kolejowych oraz dla całej gospodarki Czarnogóry - skomentował wiceprezes Piotr Ambrozowicz.

Notowania akcji OT Logistics na GPW

 

Grupa OT Logistics świadczy usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne w Polsce i Europie Środkowej oraz Zachodniej. Spółka zadebiutowała na głównym rynku GPW w lipcu 2013 r. W 2016 r. miała 712 mln zł skonsolidowanych przychodów.
logistyka, transport, czarnogóra, ot logistics, ots
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Gdynianin
2017-05-08 21:30
Zobaczyli jak OT Logistic rujnuje Bałtycki Terminal Drobnicowy w Gdyni to nie ma się co dziwić że zablokowali przejęcie.
To są..
2017-05-08 16:20
Długie łapy Moskwy..
olek
2017-05-08 15:27
nasi tam nic nie zdziałają,cała Czarnogóra jest ruska.