Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ceny na stacjach cię przerażają? Jest dobra wiadomość - nie powinny dalej rosnąć [WIDEO]

Ceny na stacjach cię przerażają? Jest dobra wiadomość - nie powinny dalej rosnąć

 

Cena popularnej "95" na niemal wszystkich stacjach Polski przekroczyła 5 zł. Ekspert Instytutu Staszica uspokaja, że nie powinna sięgnąć pamiętanego sprzed kilku lat poziomu 6 zł.

- Śledzę branżę naftową i nie jestem zaskoczony tą ceną. Co więcej, nie jest to cena, której nigdy nie notowaliśmy. Jeśli spojrzymy na ceny sprzed 4-5 lat, to można powiedzieć, że wówczas 5 zł byłoby szczytem marzeń, a nie zapowiedzią apokalipsy – podkreślił Dawid Piekarz z Instytutu Staszica.

Ekspert uspokajał także kierowców, którzy obawiają się dalszego wzrostu cen. Przypomniał bowiem, że według ekspertów cena baryłki ropy naftowej, od której w znacznej mierze zależy finalna cena paliwa, nie powinna do końcu roku wzrosnąć o więcej niż 10 proc. Tym samym nie powinniśmy spodziewać się powrotu do sytuacji z 2007-2008 r., gdy za baryłkę ropy Brent trzeba było zapłacić 145 dol.

Adam Piekarz zapewnił także, że dzięki złożonej strukturze finalnej ceny paliwa oraz temu, że zarówno Orlen jak i Lotos są własnością Skarbu Państwa, kierowcy nie odczują w żaden sposób opłaty emisyjnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
PATRIOTA
2018-05-19 09:39
ŻEBY CENY PALIW ZACZĘŁY SZYBKO SPADAĆ NA STACJACH PALIW,WYSTARCZY NIE TANKOWAĆ NA STACJACH PALIW Z LOGO ORLEN I LOTOS.ZAPRZESTAŃCIE TANKOWAĆ A SAMI SIĘ PRZEKONACIE. PONAD TO NIE BĘDZIECIE FINANSOWAĆ WYNAGRODZEŃ PREZESÓW W/W FIRM I PATOLOGI POLSKIEJ.
Darek
2018-05-19 09:01
Jedno wielkie KŁAMSTWO RZĄDOWE !!!! - Jedyną, zasadniczą przyczyną wzrostu cen paliwa są PODATKI !!!... i tylko one !, gdyż jest ich 56 %, gdyby tak nie było, to żadne podwyżki cen baryłek na rynkach światowych nie byłyby odczyuwalne, a tek nie pozostawia się żadnych granic zysku dla polskich producentów więc przerzucają najdrobniejsze nawet zwyżki na kierowców.
wyborca
2018-05-19 08:25
Kto jest winny ? --- wiadomo --- WSZYSTKIEMU WINNA TOTALNA OPOZYCJA i tusk , tak opowiada dojna zmiana . Według mnie , winnymi są nieroby z wsiowej ulicy .
Pokaż wszystkie komentarze (174)