Notowania

Państwa OPEC zmniejszą wydobycie ropy. Na przekór Trumpowi

Państwa OPEC i ich sojusznicy, w tym Rosja, uzgodniły w piątek, że ograniczą wydobycie ropy naftowej o 1,2 mln baryłek dziennie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Matt Johnson/Flickr (CC BY 2.0))
Prezydent USA Donald Trump apelował do krajów OPEC, by nie zmniejszały wydobycia i pozwoliły na dalszy spadek cen

Z ogłoszeniem poziomu redukcji kartel wstrzymywał się do czasu zajęcia stanowiska przez nienależącą do tej organizacji Moskwę – informuje PAP.

Ustalenia zapadły podczas 175. sesji OPEC (Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową) w Wiedniu. Przed tym szczytem - w środę - odbyło się spotkanie komisji monitorującej, w skład której wchodzą ministrowie krajów zrzeszonych w kartelu i kilku innych producentów, w tym Rosji.

Arabia Saudyjska, nieformalny przywódca OPEC, nalegała na Rosję, by znacząco obniżyć wydobycie surowca i uniknąć nadpodaży, a tym samym zapobiec dalszym spadkom cen ropy.

W 2019 ceny paliw wzrosną. "Nie ma możliwości, żeby koncerny nowy podatek wzięły na siebie"

Spadki te spowodowane są zwiększonym wydobyciem przez czołowych producentów. Od października ropa staniała o jedną trzecią i obecnie cena baryłki ropy typu Brent zeszła poniżej poziomu 60 dolarów.

Prezydent USA Donald Trump apelował w środę do krajów OPEC, by nie zmniejszały wydobycia i pozwoliły na dalszy spadek cen, co byłoby korzystne dla wzrostu gospodarczego w krajach wysoko rozwiniętych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl*

Tagi: ropa naftowa, opec, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-12-2018

qatarhaha opec gdy mówią że zmniejszają to wszyscy po cichu zwiększają wydobycie by zarobić na frajerach na giełdzie, gdy krzyczą że zwiększą to utrzymują … Czytaj całość

09-12-2018

TajemniczyJakoś nie widać tych spadków cen

10-12-2018

BossKonusU nas ceny kontroluje konus, zbiera na rydzyka i resztę pedofilii.

Rozwiń komentarze (12)