Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Państwa OPEC zmniejszą wydobycie ropy. Na przekór Trumpowi

12
Podziel się

Państwa OPEC i ich sojusznicy, w tym Rosja, uzgodniły w piątek, że ograniczą wydobycie ropy naftowej o 1,2 mln baryłek dziennie.

Prezydent USA Donald Trump apelował do krajów OPEC, by nie zmniejszały wydobycia i pozwoliły na dalszy spadek cen
Prezydent USA Donald Trump apelował do krajów OPEC, by nie zmniejszały wydobycia i pozwoliły na dalszy spadek cen (Matt Johnson/Flickr (CC BY 2.0))
bDXHPYIB

Z ogłoszeniem poziomu redukcji kartel wstrzymywał się do czasu zajęcia stanowiska przez nienależącą do tej organizacji Moskwę – informuje PAP.

Ustalenia zapadły podczas 175. sesji OPEC (Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową) w Wiedniu. Przed tym szczytem - w środę - odbyło się spotkanie komisji monitorującej, w skład której wchodzą ministrowie krajów zrzeszonych w kartelu i kilku innych producentów, w tym Rosji.

bDXHPYID

Arabia Saudyjska, nieformalny przywódca OPEC, nalegała na Rosję, by znacząco obniżyć wydobycie surowca i uniknąć nadpodaży, a tym samym zapobiec dalszym spadkom cen ropy.

Zobacz także: W 2019 ceny paliw wzrosną. "Nie ma możliwości, żeby koncerny nowy podatek wzięły na siebie"

Spadki te spowodowane są zwiększonym wydobyciem przez czołowych producentów. Od października ropa staniała o jedną trzecią i obecnie cena baryłki ropy typu Brent zeszła poniżej poziomu 60 dolarów.

bDXHPYIJ

Prezydent USA Donald Trump apelował w środę do krajów OPEC, by nie zmniejszały wydobycia i pozwoliły na dalszy spadek cen, co byłoby korzystne dla wzrostu gospodarczego w krajach wysoko rozwiniętych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl*

bDXHPYJe
wiadomości
KOMENTARZE
(12)
Ropa
2 lata temu
Ceny spadają ale nie w Polsce
Wolny
2 lata temu
Prąd paliwo wykańczą nas chyba że będzie jak we Francji
Luk
2 lata temu
Ciekawe, spada od października, to za co my płacimy, może znowu jakiś +w planach
bDXHPYJf
krak
2 lata temu
gdy ropa była po 130 dol za baryłkę to na stacjach była po 5,75 teraz jest po 60 dol za baryłkę i kosztuje 5,45 co bedzie jak podskoczy do 130 dol ??? dojna zmiana cały czas doji
BossKonus
2 lata temu
U nas ceny kontroluje konus, zbiera na rydzyka i resztę pedofilii.