Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Państwo może zaoszczędzić 8 mld zł na ZUS-ie

12
Podziel się:

Dotacja budżetu dla ZUS będzie sporo mniejsza, niż zakładano. To daje komfort w zarządzaniu finansami państwa - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Ministerstwo Finansów ma zaoszczędzić miliardy złotych.
Ministerstwo Finansów ma zaoszczędzić miliardy złotych. (Michal Walczak / Agencja Gazeta)

Dotacja budżetu dla ZUS będzie sporo mniejsza, niż zakładano. To daje komfort w zarządzaniu finansami państwa - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Ministerstwo Finansów ma zaoszczędzić miliardy złotych.
Jak podaje gazeta, choć do końca roku zostały jeszcze ponad trzy miesiące, to już dziś wiadomo, że Ministerstwo Finansów zaoszczędzi miliardy złotych dzięki niższej od założeń dotacji do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Według budżetowego planu dopłata do FUS miała pochłonąć ponad 46,6 mld zł. A może być nawet o 8 mld zł mniejsza. Dlaczego? Odpowiedzią są rekordowo duże wpływy ze składek na ubezpieczenia społeczne.

ZUS jak dotąd uzyskał od płatników 120 mld zł, co stanowi ponad 70 proc. kwoty planowanej na cały rok. Wpływy są obecnie o ponad 3 proc. wyższe, niż zakładano – pisze Dziennik Gazeta Prawna.

"DGP" informuje, że wyniki są tak dobre, że zarząd ZUS szykuje właśnie decyzję o rezygnacji z kolejnej transzy dotacji z budżetu państwa.

Już wcześniej był to główny punkt budżetowych oszczędności; na tyle istotny, że przez pół roku pomagał rządowi wykazywać nadwyżkę w państwowej kasie. ZUS wcześniej dwukrotnie rezygnował z transz dotacji na łączną kwotę 5,2 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
Olo
6 lat temu
To logiczne jak się zabiera ludziom pracy , a daje za nic tylko klice wybranym, to tak jest!!!!!!
Emeryci
6 lat temu
Co by się nie napisało, nasza praca dla ojczyzny i rodzin poszła na marne.Głodujemy i nie mamy na leczenie ani na wypoczynek po trudach życia- ale nadal jesteśmy niezbędni dla naszych rodzin i bardzo chcemy być z nimi jak najdłużej. Zycie jest dane tylko raz,
MasterWojciec...
6 lat temu
Aby zlikwidować mundurówke jestem za! Nie podoba się, to niech idą do handlu lub Biedronki...nauczyciele mają mało? To też niech idą!! Nikt nie karze im robić, jak tak "źle" mają...a 500 plus, to tylko dla ludzi, co wykazują dochody i przy okazji nierobów nie utrzymywać. Nie robią, to nie dostają kasy...
zaza
6 lat temu
jaka dotacja? Państwo ma u rencistów i emerytów kilka bilionów długu.
Kibic
6 lat temu
Niech jeszcze zabiorą zasiłki i " renty " całym osiedlom ( klanom ) cyga.... którzy nigdy nic nie wpłacili do kasy , a żyją na nasz koszt . Zlikwidują KRUS i mundurówki . Wtedy wyjdziemy na plus ,