Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pracownicy delegowani. Parlament Europejski przyjął projekt zmian

Parlament Europejski przyjął w środę stanowisko w sprawie zmian w dyrektywie o pracownikach delegowanych. Decyzja europosłów otwiera drogę do rozpoczęcia negocjacji z krajami członkowskimi nad ostatecznym kształtem przepisów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Parlament Europejski)
Przeciwko wprowadzeniu nowych rozwiązań są Polska, Węgry, Litwa i Łotwa

W poniedziałek stanowisko w sprawie dyrektywy ustalili ministrowie pracy państw UE. Przeciwko tym rozwiązaniom głosowały Polska, Węgry, Litwa i Łotwa. Irlandia, Wielka Brytania i Chorwacja wstrzymały się od głosu.

Obecne przepisy wymagają, by pracownik delegowany otrzymywał przynajmniej pensję minimalną kraju przyjmującego, ale wszystkie składki socjalne odprowadzał w państwie, które go wysyła.

*Zawody przyszłości. Potrzebnych umiejętności nie nauczysz się na studiach. Zobacz wideo: *

Propozycja zmiany przepisów w tej sprawie przewiduje wypłatę takiego samego wynagrodzenia jak w przypadku pracownika lokalnego (z wszystkimi przysługującymi mu dodatkami branżowymi). Gdy okres delegowania wygaśnie, do pracownika miałyby mieć zastosowanie wszystkie przepisy kraju przyjmującego (łącznie z koniecznością płacenia składek na ubezpieczenie społeczne).

Tagi: pracownicy delegowani, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-10-2017

ulkto sie broni ---ten kto placi,- dla nas pracownikow wieksza kasa i o to chodzi .dlaczego pan aaaa ma zarabiac na mnie x wiecej w holandi a nie ja?

25-10-2017

ZK590rachwalska dzielnie walczy z całą Unia aby polski pracownik nie otrzymał ich najniższej krajowej bo w Polsce dostanie darmowe 500+, które ktoś inny … Czytaj całość

25-10-2017

JangosaO to chodzi Francji by nie napływali do nich pracownicy - bo gdzie koszty transportu, kwaterunku, do tego mało kto z delegowanych wypracuje minimalny … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)