Notowania

Pendolino wciąż bez Wi-Fi. PKP Intercity nie montuje urządzeń, bo wciąż czeka na ostateczną ofertę

Choć ostatnio do serwisu musiało przymusowo trafić aż sześć składów Pendolino z powodu uszkodzeń podwozi, nie są w nich prowadzone żadne prace związane z udostępnieniem pasażerom sieci W-Fi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Olszewski/ wp.pl)
W Pendolino wciąż nie ma możliwości korzystania z bezprzewodowego internetu

Urządzenia umożliwiające udostępnienie pasażerom internetu nie są montowane w składach Pendolino. Przewoźnik tłumaczy się, że wciąż czeka na ostateczną ofertę producenta.

Jak podaje RMF FM, choć kilka składów Pendolino jest obecnie poddawanych przeglądowi serwisowemu, gdy wrócą na tory, nadal nie będzie w nich Wi-Fi. Powodem jest brak uzgodnionej i zawartej umowy z producentem Pendolino.

Montowanie urządzeń do bezprzewodowego internetu obiecywał już ponad miesiąc temu prezes PKP Krzysztof Mamiński. Podkreślał, że pociągi nie będą wycofywane z torów tylko z tego powodu, dlatego montaż urządzeń miał odbywać się przy okazji przeglądów.

Wideo: Pendolino wreszcie się przyda. Przybywa linii, gdzie można jechać szybciej

Choć ostatnio do serwisu musiało przymusowo trafić aż sześć składów Pendolino z powodu uszkodzeń podwozi, nie są w nich prowadzone żadne prace związane z udostępnieniem pasażerom sieci W-Fi.

Jak wyjaśnia Marta Ziemska z PKP Intercity, "bez umowy nie jest możliwy montaż urządzeń", ale nie potrafi podać terminu, w którym umowa z producentem w tej sprawie zostanie zawarta. Przewoźnik wciąż czeka na ostateczną ofertę.

PKP Intercity jest od dawna krytykowane za brak Wi-Fi w nowoczesnych pociągach Pendolino, ale od kilku lat nie jest w stanie rozwiązać tego problemu. Termin montażu odpowiednich urządzeń był wiele razy przekładany. Według Ministerstwa Infrastruktury musi to nastąpić do przyszłego roku.

Tagi: pkp, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-02-2018

henryki bardzo dobrze że bez wi-fi - chociaż te 3 godziny !!!!!! bez netu już oddychać nie potrafimy

15-02-2018

nie dla wifi w pociagach i autobusachWIFI jest szkodliwe dla zdrowia. Dlaczego nawet w środkach komunikacji masowej (!) zmusza sie ludzi do poddawnia się wpływowi fal … Czytaj całość

14-02-2018

nie napromieniowanyWi-Fi to stałe promieniowanie w czachy pasażerów. Niech go nie montują, może naród przestanie byc taki agresywny.

Rozwiń komentarze (17)