Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Pendolino wciąż bez Wi-Fi. PKP Intercity nie montuje urządzeń, bo wciąż czeka na ostateczną ofertę

17
Podziel się:

Choć ostatnio do serwisu musiało przymusowo trafić aż sześć składów Pendolino z powodu uszkodzeń podwozi, nie są w nich prowadzone żadne prace związane z udostępnieniem pasażerom sieci W-Fi.

W Pendolino wciąż nie ma możliwości korzystania z bezprzewodowego internetu
W Pendolino wciąż nie ma możliwości korzystania z bezprzewodowego internetu (Krzysztof Olszewski/ wp.pl)

Urządzenia umożliwiające udostępnienie pasażerom internetu nie są montowane w składach Pendolino. Przewoźnik tłumaczy się, że wciąż czeka na ostateczną ofertę producenta.

Jak podaje RMF FM, choć kilka składów Pendolino jest obecnie poddawanych przeglądowi serwisowemu, gdy wrócą na tory, nadal nie będzie w nich Wi-Fi. Powodem jest brak uzgodnionej i zawartej umowy z producentem Pendolino.

Montowanie urządzeń do bezprzewodowego internetu obiecywał już ponad miesiąc temu prezes PKP Krzysztof Mamiński. Podkreślał, że pociągi nie będą wycofywane z torów tylko z tego powodu, dlatego montaż urządzeń miał odbywać się przy okazji przeglądów.

Wideo: Pendolino wreszcie się przyda. Przybywa linii, gdzie można jechać szybciej

Choć ostatnio do serwisu musiało przymusowo trafić aż sześć składów Pendolino z powodu uszkodzeń podwozi, nie są w nich prowadzone żadne prace związane z udostępnieniem pasażerom sieci W-Fi.

Jak wyjaśnia Marta Ziemska z PKP Intercity, "bez umowy nie jest możliwy montaż urządzeń", ale nie potrafi podać terminu, w którym umowa z producentem w tej sprawie zostanie zawarta. Przewoźnik wciąż czeka na ostateczną ofertę.

PKP Intercity jest od dawna krytykowane za brak Wi-Fi w nowoczesnych pociągach Pendolino, ale od kilku lat nie jest w stanie rozwiązać tego problemu. Termin montażu odpowiednich urządzeń był wiele razy przekładany. Według Ministerstwa Infrastruktury musi to nastąpić do przyszłego roku.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
Asa
5 lata temu
Stare dziadki z PKP, ekipa Mamińskiego, która nie wie do czego jest komputer ;-)
BOB
5 lata temu
KIEDY I KTO ROZLICZY PRZETARG NA WADLIWE I DROGIE PENDOLINO,KTOŚ ZA PRZETARG WZIĄŁ OLBRZYMIĄ KASĘ
Skurcz w łydc...
5 lata temu
Niech prezes robi za maszt antenowy. Wzrost odpowiedni.
asa
5 lata temu
Zbychu. Dajcie i mi fotel prezesa PKP. Osobiście założę wam WIFI we wszystkich pendolino w ciągu 1 dnia. Użytkownik "pasazer" Hasło "haslo"
Siedlecki esd...
5 lata temu
Nikt ci tyle nie da, co Mamiński obieca. Ale spokojnie...będzie sukces, bo to człowiek sukcesu.