Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Jacek Bereźnicki
|

Pendolino wciąż bez Wi-Fi. PKP Intercity nie montuje urządzeń, bo wciąż czeka na ostateczną ofertę

17
Podziel się

Choć ostatnio do serwisu musiało przymusowo trafić aż sześć składów Pendolino z powodu uszkodzeń podwozi, nie są w nich prowadzone żadne prace związane z udostępnieniem pasażerom sieci W-Fi.

W Pendolino wciąż nie ma możliwości korzystania z bezprzewodowego internetu
W Pendolino wciąż nie ma możliwości korzystania z bezprzewodowego internetu (Krzysztof Olszewski/ wp.pl)
bDnaJkyJ

Urządzenia umożliwiające udostępnienie pasażerom internetu nie są montowane w składach Pendolino. Przewoźnik tłumaczy się, że wciąż czeka na ostateczną ofertę producenta.

Jak podaje RMF FM, choć kilka składów Pendolino jest obecnie poddawanych przeglądowi serwisowemu, gdy wrócą na tory, nadal nie będzie w nich Wi-Fi. Powodem jest brak uzgodnionej i zawartej umowy z producentem Pendolino.

Montowanie urządzeń do bezprzewodowego internetu obiecywał już ponad miesiąc temu prezes PKP Krzysztof Mamiński. Podkreślał, że pociągi nie będą wycofywane z torów tylko z tego powodu, dlatego montaż urządzeń miał odbywać się przy okazji przeglądów.

bDnaJkyL

Wideo: Pendolino wreszcie się przyda. Przybywa linii, gdzie można jechać szybciej

Choć ostatnio do serwisu musiało przymusowo trafić aż sześć składów Pendolino z powodu uszkodzeń podwozi, nie są w nich prowadzone żadne prace związane z udostępnieniem pasażerom sieci W-Fi.

Jak wyjaśnia Marta Ziemska z PKP Intercity, "bez umowy nie jest możliwy montaż urządzeń", ale nie potrafi podać terminu, w którym umowa z producentem w tej sprawie zostanie zawarta. Przewoźnik wciąż czeka na ostateczną ofertę.

bDnaJkyR

PKP Intercity jest od dawna krytykowane za brak Wi-Fi w nowoczesnych pociągach Pendolino, ale od kilku lat nie jest w stanie rozwiązać tego problemu. Termin montażu odpowiednich urządzeń był wiele razy przekładany. Według Ministerstwa Infrastruktury musi to nastąpić do przyszłego roku.

bDnaJkzm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
kolejarz
3 lata temu
"Pendolino wciąż bez Wi-Fi. PKP nie montuje urządzeń, bo wciąż czeka na ostateczną ofertę." To jest więcej, niż skandal! Kto podpisał umowę na składy bez WiFi?! Myślę, że należałoby rozliczyć za to, tego człowieka. Poza tym, produkujemy doskonałe składy DART w bydgoskiej fabryce PESA, które kupują nawet Niemcy! Dostały one prestiżową nagrodę, w konkursie iF Design Award 2016, za najładniejszy pociąg na świecie! Czy nie lepiej było dać zarobić, polskiemu producentowi, zamiast kupować ten włoski chłam ("PKP wstrzymały odbiór techniczny kolejnych pociągów Pendolino z fabryki we Włoszech. Były one uszkodzone i miały zamontowane używane części." (RMF24) ), którego część (8 niesprawnych składów) jest obecnie wyłączona z ruchu?!
fsf
3 lata temu
Niech nie montują bo zabraknie kasy na 13-stki dla prezesuniów i chyba z 15 dyrektorów regionalnych PKP
Kilo
3 lata temu
hahah ile można czekać na ofertę na położenie kilku kabelków. To przecież śmieszne jest.
bDnaJkzn
Jan
3 lata temu
Niespełna dwa lata temu, przed świętami Wielkanocnym, jadąc z Katowic do Gdańska na całej trasie można było w pendolino korzystać z wi-fi. Nad kaźdym wejściem do wagonu nad drzwiami informował o tym wyświetlany napis.
PKP
3 lata temu
Pociag Padlina
...
Następna strona