Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pesa
02.03.2018 14:59

PFR będzie ratował Pesę. Fundusz ma wyłączność na negocjacje

Polski Fundusz Rozwoju otrzymał wyłączność negocjacyjną na wejście do Pesy - poinformował w piątek producent. Firma szybko potrzebuje inwestora, bo teraz funkcjonuje na bankowej kroplówce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek BAZAK/ EastNews)
Dart miał być polskim Pendolino, okazał się balastem

- Do czasu zakończenia rozmów, ze względu na ich poufność, nie będziemy udzielać żadnych informacji w tej kwestii, ani też komentować podjętych na tym etapie decyzji - zastrzega Pesa.

W listopadzie konsorcjum sześciu banków z PKO BP na czele przyznało bydgoskiemu producentowi 200 mln zł kredytu. Pieniądze miały pozwolić spółce realizację podpisanych umów i przeprowadzenie restrukturyzacji. Wiadomo jednak było, że firma musi znaleźć nowego inwestora, który zapewni zastrzyk gotówki.

Banki dały firmie czas do końca pierwszego kwartału.

Zobacz też: Pociąg Pesy będzie wozić pasażerów Polregio

Choć Pesa odniosła gigantyczny sukces, to od końca 2015 roku cyklicznie pojawiają się informacje o jej problemach. To wtedy bowiem pojawiły się kłopoty z dotrzymaniem terminów realizacji umów, które podpisała spółka.

Problemów nastręczył jej także państwowy partner, czyli PKP Intercity. Bo właśnie z myślą o nim bydgoski producent stworzył pociąg Dart, zwany nawet "polskim Pendolino". Nowa konstrukcja, zgarniająca nagrody za wzornictwo, zaprojektowana i wykonana w Polsce. Ale PKP Intercity, choć kupiło 20 Dartów, to więcej takich pociągów już nie chciało.

Tagi: pesa, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-03-2018

KtośTak bo pendolino kupione za tyle pieniędzy są idealne. Dlatego ostatnio była składana reklamacja bo coś w podwoziu pęka. Tylko Donald Tusk wolał … Czytaj całość

02-03-2018

kapitalistaJeśli państwo bierze się za ratowanie firm prywatnych...to nie wróżę długiego istnienia tym firmom. Czekać tylko na obstawianie stanowisk … Czytaj całość

02-03-2018

obserwatorProblemów nastręczyły przede wszystkim nieudolne samorządy rządzone przez PO, które na ostatnią chwilę składały zamówienia żeby ratować środki UE. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (15)