Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Podatek handlowy. PiS nie wyklucza zmian w projekcie

Podatek handlowy. PiS nie wyklucza zmian w projekcie

Fot. Shutterstock/Dmitry Kalinovsky

Najpierw spotkanie z ministrem finansów, później z parlamentarzystami. Przedstawiciele środowiska handlowego próbują przekonać rządzących do zmian w podatku obrotowym. Szef sejmowej komisji finansów publicznych, Andrzej Jaworski z PiS-u wyjaśnia, że posłowie w razie potrzeby będą zmieniać przepisy dotyczące opodatkowania handlu.

Jako przykład, polityk podaje ustawę o podatku bankowym. W toku prac sejmowych, parlamentarzyści zmieniali jej zapisy. Podobnie ma być w tym przypadku. Polityk dodał, że projekt nie jest wymierzony w polski handel. Danina ma wyrównać szansę mniejszych i największych podmiotów.

W Sejmie o godz. 14 w tej sprawie spotyka się Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. W spotkaniu weźmie udział premier Beata Szydło.

W poniedziałek kupcy zorganizowali konsultacje, na które zaprosili przedstawicieli różnych ministerstw. Żaden z urzędników jednak nie przyszedł. Dlatego handlowcy we własnym gronie rozmawiali o dolegliwościach związanych z nową daniną. Powodem niezadowolenia jest propozycja opodatkowania sklepów franczyzowych tak, jakby były jedną firmą. To oznacza, że wejdą w wyższy próg podatkowy.

IAR
Czytaj także
Polecane galerie
zoob
87.246.226.* 2016-02-10 15:54
Jak to jest: opierać wszystkie swoje plany na dodatkowych daninach i jednocześnie nie potrafić ich zdefiniować poprawnie. Wczoraj podatek bankowy - bubel, dzisiaj podatek od detalu - bubel, jutro pińcet - i też będzie bubel. Czy ktoś mi powie co się PiSowi udało? Prezes twierdzi że Duda się udał.... Chociaż biorąc pod uwagę całokształt dokonań PiS wychodzi na to że Duda to też .......
irl-g-rad
84.39.234.* 2016-02-10 15:03
innymi slowy - podatki w gore!
jakos mnie to nie zaskakuje - socjalisci tylko to potrafia...
makmak
89.64.11.* 2016-02-10 13:55

Andrzej Jaworski z PiS-u wyjaśnia, że

Jak może coś wyjaśniać facet, który sam nic nie rozumie?
Zobacz więcej komentarzy (8)