Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podwyżki dla budżetówki. Inspektorzy i urzędnicy wojewódzcy dostaną więcej

67
Podziel się

Rząd zaplanował, że najwięcej wzrosną pensje 12 tys. pracowników 16 urzędów wojewódzkich. Ale podwyżkę ponad inflację dostaną również pracownicy zatrudnieni w 21 różnych inspekcjach.

Kontrolerzy weterynaryjni zarabiają grosze. Mogą jednak liczyć na wzrost pensji.
Kontrolerzy weterynaryjni zarabiają grosze. Mogą jednak liczyć na wzrost pensji. (STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS)
bDYLJQPV

Rząd zaplanował, że najbardziej wzrosną pensje 12 tys. pracowników 16 urzędów wojewódzkich. Ale podwyżkę ponad inflację dostaną również pracownicy zatrudnieni w 21 różnych inspekcjach.

Budżetówka zatrudnia około 550 tys. urzędników. W związku ze zmianami w zasadach naliczania przyszłorocznej podwyżki pensji niejako z automatu wszystkim wzrośnie wypłata – pisze "Rzeczpospolita".

bDYLJQPX

O ile? O 2,3 proc. ma wzrosnąć kwota bazowa. Dodatkowo, za sprawą związkowców, w najnowszej wersji projektu budżetu znajdą się dodatkowe pieniądze dla mniej zarabiających pracowników budżetówki.

Jak pisze dziennik powołujący się na tegoroczne sprawozdanie szefa Służby Cywilnej, najniższą pensję w 2017 r. pobierał inspektor ochrony środowiska – 1588 zł netto, kontroler weterynaryjny – 1680 zł, inspektor ochrony zabytków 1808 zł, a kontroler transportu drogowego 1990 zł.

bDYLJQQd

O dodatkowe 2 proc. wzrosną pensje zatrudnionych w 21 urzędach i inspekcjach - zaznacza "Rz". Tak więc 4,3 proc. podwyżkę otrzymają m.in pracownicy podległej urzędom wojewódzkim tzw. administracji zespolonej – np. Sanepidu, inspekcji farmaceutycznej i weterynaryjnej.

Na najwyższy - 6,3 proc. - wzrost pensji mogą jednak liczyć pracownicy 16 urzędów wojewódzkich. Podwyżkę dostanie tak około 12 tys. osób.

* * * * * * Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl * * * * * *

bDYLJQQy
pieniądze
wiadomości
KOMENTARZE
(67)
OM
2 lata temu
Czy wreszcie ktoś też zauważyć Opiekuna Medycznego.Czy ktoś ich wreszcie zauważy?Czy ktoś wreszcie wyciągnie rękę do tej grupy zawodowej? Muszą chodzić do pracy ,, Świątek , piątek i niedziela".Czy to pracują w szpitalu, czy u chorych w domu.I bez znaczenia czy chory jest sparaliżowany , czy waży 110kl.czy chory jest stary,czy z upośledzeniem.,,Oni"idą z pomocą jak anioły,z uśmiechem na twarzy .By nieść pomoc,tym ,, małym"odrzuconym, których czasami nikt niechce.,,Oni"idą chociaż w sercu tak ściska!Czy wystarczy im siły? Bo nie zawsze ,żyje się tylko dla drugiego człowieka z miłości!
anty pis
3 lata temu
Zagłosujcie na SUPER PISOWSKA ZMIANE to będziecie wpieprzać KORZONKI z ZIEMI !!! A PISMAKI KREWETKI i KONIACZKI
Hahs
3 lata temu
Yy
bDYLJQQz
Julek
3 lata temu
40 lat pracy w sanepidzie i 1700 zł. na rękę, a tak miało być dobrze !!!
urzędnik
3 lata temu
W WIORiN-ie jak w sanepidzie 1600 i to jeszcze ze stażem. Co to jest 2% jak podwyżki idą o 10% wszystkiego
...
Następna strona