Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pół roku rządów Ewy Kopacz. Premier: Zrealizowałam połowę założeń

1
Podziel się:

Sprawdź, jak słowa pani premier mają się do analizy, którą przygotował Money.pl.

Pół roku rządów Ewy Kopacz. Premier: Zrealizowałam połowę założeń
(PAP/Radek Pietruszka)

Zrobiłam ponad połowę tego, co zamierzałam - mówi premier Ewa Kopacz. Szefowa rządu podsumowała pół roku swych rządów, przyznając, że nie udało jej się jednak zmienić stylu debaty publicznej w Polsce.

Stało się tak, jej zdaniem, ze względu na postawę opozycji. Szefowa rządu zarzuciła jej, że próbuje straszyć Polaków, na przykład konwencją antyprzemocową.

Ewa Kopacz przypomniała, że w swoim expose zwróciła szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Rząd przyjął zasadę przeznaczania dwóch procent PKB na obronność, zwiększyły się też zdolności obronne kraju.

Premier podkreśliła, że szczególną uwagę przywiązuje do wspierania rodzin. Rząd dwukrotnie zwiększył nakłady na żłobki, zmienił też zasady przyznawania zasiłków na dzieci tak, aby były bardziej korzystne. Ewa Kopacz zapowiedziała utworzenie 1200 domów dziennego pobytu dla seniorów.

Szefowa rządu zadeklarowała, że przywiązuje szczególną wagę do ulepszenia systemu podatkowego. Mają temu służyć proponowane przez rząd zmiany, prowadzące do poprawy sytuacji podatnika.

Kopacz oświadczyła, że dziś ma pracę 16 milionów Polaków. To, jak powiedziała, najwięcej od 1989 roku. Premier zadeklarowała, że będzie nadal pracować, aby obywatelom żyło się coraz lepiej.

Szefowa rządu powiedziała, że fundamentem polskiej polityki zagranicznej jest wiarygodność kraju w Unii Europejskiej i NATO. Służy temu między innymi powstrzymywanie się od radykalnych deklaracji. Premier podkreśliła, że dzięki Polsce udało się utrzymać solidarność Unii w obliczu rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie.

Prześwietlamy przechwałki premier Kopacz. Tyle zrobiła naprawdę

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Bodzio.
4 lata temu
Kopaczka nie jest premierem a byłym premierem kłamcą i oszustka ta która przekopała na metr lotnisko pastwisko rosyjskie.