Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Powstała pierwsza regulowana giełda Bitcoin w USA

0
Podziel się:

Firma Coinbase Inc. dostała już licencję w 24 stanach Ameryki. W przeciągu pół roku firma spodziewa się otrzymania licencji we wszystkich pozostałych stanach.

Powstała pierwsza regulowana giełda Bitcoin w USA
(Jonathan Waller / Flickr CC BY 2.0))
bEUcTFyt

Frma Coinbase Inc. poinformowała o stworzeniu pierwszej amerykańskiej regulowanej giełdy Bitcoin. Coinbase będzie teraz w stanie zaoferować lepsze bezpieczeństwo w handlu i monitorowaniu ceny kryptowaluty w czasie rzeczywistym zarówno osobom prywatnym jak i instytucjom.

Startup Coinbase może pochwalić się zebraniem prawie 107 milionów dolarów w trzech rundach finansowania. Inwestorami w trzeciej rundzie finansowania inwestorami okazali się nowojorska Giełda Papierów Wartościowych (NYSE), USAA, drugi co do wielkości hiszpański bank BBVA, a także NTT DoCoMo – japoński gigant telekomunikacyjny.

Coinbase Inc. dostała już licencję w 24 stanach, a co za tym idzie ich giełda jest pierwszą w pełni regulowaną giełdą w Ameryce. W przeciągu pół roku firma spodziewa się otrzymania licencji we wszystkich pozostałych stanach. Otwiera to drogę dla nowych inwestycji i rozpoczynającej się fali akceptacji. Wall Street Journal pisze, że Coinbase będzie teraz w stanie zaoferować lepsze bezpieczeństwo w handlu i monitorowaniu ceny kryptowaluty w czasie rzeczywistym zarówno osobom prywatnym jak i instytucjom.

bEUcTFyv

Coinbase, Inc. to startup założony w 2012 roku, który określany jest mianem Bitcoinowego Googla, ze względu na to, że pełni funkcję portfela, procesora płatności, a od teraz także giełdy. Firma działa w 19 krajach, w 2015 planuje ekspansję na 11 kolejnych. Z ich portfela korzysta już ponad 2 miliony użytkowników, firma współpracuje także z PayPalem. Z ich usług korzystają także między innymi Overstock, Dell, Square, Mozilla i Wikipedia. CEO Brian Armstrong powiedział, że ich celem jest stanie się największą giełdą wymiany Bitcoin.

Przed tygodniem przedstawiciele Coinbase pisali: _ obecna zbiórka zapewniła nam stały kapitał w celu kontynuacji pędu ku mainstreamowi i globalnej adopcji Bitcoina _. Na stronie na której jeszcze niedawno odliczano czas jak się okazało do startu giełdy aktualnie wyświetla się animacja z hasłem 'to the moon', które po kliknięciu odnosi do giełdy. Hasło to stało się popularne podczas największych wzrostów cyfrowej waluty szczególnie pod koniec roku 2013, wtedy właśnie w Internecie pojawił się wysyp memów obrazujących drogę Bitcoina na księżyc.

Zrzut ekranu z https://www.coinbase.com/lunar

bEUcTFyB

Jak można było oczekiwać cena Bitcoina zaczęła natychmiast rosnąć. W poniedziałek cyfrowa waluta zyskała około 9 proc. wartości. Z rana za jednego Bitcoina płacono 239 dolarów na giełdzie BTC-E, w okolicach południa cena wzrosła do 304 dolarów, żeby pod koniec dnia ustabilizować się na poziomie około 260 dolarów. W ciągu tygodnia wartość cyfrowej waluty wzrosła o około 25 proc.

Zobacz wartość Bitcoina w złotych

Pod koniec ubiegłego tygodnia plany otwarcia w pełni regulowanej giełdy o nazwie Gemini ogłosili także bracia Cameron and Tyler Winklevoss którzy w kwietniu 2013 roku poinformowali, że znajdują się w posiadaniu 1 proc. wszystkich Bitcoinów dostępnych w obiegu. Bracia tworzą także własny fundusz hedgingowy _ Winklevoss Bitcoin Trust _, który ma pojawić się na Nasdaq pod symbolem COIN. Jeśli ich prospekt zostanie zatwierdzony, do zakupu będzie 1 milion udziałów po cenie $20.09 za udział.

Wiele wskazuje na to, że wartość Bitcoina przez najbliższe miesiące będzie wzrastać, ale Bitcoin jest zupełnie nową technologią, jest podatny na wahania kursu i jakiekolwiek inwestycje mogą być obarczone sporym ryzykiem dlatego zalecamy bardzo dużą ostrożność przy podejmowaniu ewentualnych decyzji inwestycyjnych.

bEUcTFyC
Czytaj więcej w Money.pl
Bitcoin to dobra inwestycja na 2015? Specjaliści radzą W analizie Money.pl zobacz, czy przyszły rok będzie dobrym czasem dla inwestujących w kryptowaluty.
Oficjalny głos z Chin. Popierają Bitcoin Po umożliwieniu płatności kryptowalutą przez Microsoft, ze świata cyfrowych pieniędzy spływają kolejne pozytywne informacje.
Microsoft akceptuje Bitcoiny. "To przełom" Za cyfrową walutę będzie można kupić gry i aplikacje na Windows, Windows Phone i Xbox.
bEUcTFyW
wiadomości
waluty
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)