Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
21.05.2015 14:31

Praca w Polsce. Inwestor zapewni kolejne etaty w WSSE Invest Park

Jak poinformował rzecznik WSSE Jacek Serdeczny, niemiecka firma zadeklarowała inwestycje przekraczające 10 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jakub Orzechowski/Reporter)

Około 100 miejsc pracy w Nowej Rudzie (Dolnośląskie) utworzy firma Framo Morat. Inwestor produkujący przekładnie mechaniczne wynajmie halę przemysłową wybudowaną przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną ,,Invest Park" - podał rzecznik strefy.

Jak poinformował rzecznik WSSE Jacek Serdeczny, niemiecka firma zadeklarowała inwestycje przekraczające 10 mln zł. W planach firmy jest utworzenie około 100 miejsc pracy, 30 osób zostanie zatrudnionych jeszcze w tym roku.

"Braliśmy pod uwagę Polskę i Serbię. O decyzji zainwestowania w Polsce zadecydowało kilka czynników. Po pierwsze pozostajemy w tym samym kręgu kulturowym, po drugie siedziba główna oddalona jest o około 800 kilometrów. O inwestycji w Nowej Rudzie przekonały nas warunki, jakie stwarza tutaj strefa ekonomiczna. Bardzo spodobała nam się również hala przemysłowa" - napisano w komunikacie.

Framo Morat produkować będzie koła zębate, przekładnie i specjalistyczne elementy przeniesienia napędu na zlecenie międzynarodowych firm, w tym 3M, Siemensa, czy Franke. Części wykorzystywane będą między innymi w ekspresach do kawy, pompach ciepła, wieżach telekomunikacyjnych oraz urządzeniach dentystycznych.

Produkcja pierwszych elementów ruszyć ma już w połowie 2015 r. Firma planuje w późniejszym czasie wykupienie hali produkcyjnej oraz budowę własnych obiektów na terenach strefowych, które do niej przylegają.

To szósty inwestor na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w noworudzkiej podstrefie. Do tej pory strefowi przedsiębiorcy stworzyli tam 734 miejsca pracy.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/m351072.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ustawa-o-innowacyjnosci-to-nowoczesne-miejsca,241,0,1802737.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Praca i wyższe zarobki pod warunkiem Ustawa o innowacyjności daje ulgi podatkowe firmom, które zainwestowały pieniądze w innowacyjność.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/m351215.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/program-pierwsza-praca-kuczynski-trzeba,17,0,1798673.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Będzie 100 tys. miejsc pracy dla młodych Prezydent przedstawił dzisiaj w Warszawie program "Pierwsza Praca", który jego zdaniem pozwoli na dalsze zmniejszanie poziomu bezrobocia wśród młodych w Polsce.
Tagi: praca, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz