Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Większa wydajność kluczem do wyższych zarobków

17
Podziel się:

Wynagrodzenia Polaków systematycznie rosną. Ta tendencja może się utrzymać pod warunkiem, że pracownicy będą coraz bardziej wydajni. Takie są wnioski z raportu opublikowanego w tym tygodniu przez Narodowy Bank Polski.

Większa wydajność kluczem do wyższych zarobków
(StartupStockPhotos/CC0 Public Domain/pixabay)

Robert Wyszyński z Instytutu Ekonomicznego NBP wskazuje, że w kolejnych latach część pracowników będzie mogła liczyć na podwyżki. Sprzyjać temu będą procesy demograficzne i wynikająca z nich coraz mniejsza liczba pracowników na rynku.

Kolejnym ważnym czynnikiem dla poziomu wynagrodzeń jest wydajność pracy. Robert Wyszyński wskazuje, że obecnie jest ona w Polsce na poziomie 59 procent średniej unijnej, ale sytuacja się poprawia.

Ekspert podkreśla, że w zwiększaniu wydajności ważna jest nie tylko pracowitość, ale też jakość sprzętu, jaki pracownicy mają do dyspozycji.

oprac. Monika Szafrańska

praca
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(17)
edek
7 lat temu
Wydajniej czyli jak? Dwa razy dłużej?
T.
7 lat temu
[QUOTE] pod warunkiem, że pracownicy będą coraz bardziej wydajni. [/QUOTE] Co znaczy "pracownicy bardziej wydajni" ? Od wydajności w pracy decyduje przede wszystkim wyposażenie miejsca pracy w narzędzia , środki , szkolenia w zakresie wykonywanej pracy i coraz to nowsze technologie do jej wykonywania, a nie sam człowiek. Średniowiecze już dawno za nami.
Tak, mniej wi...
7 lat temu
Salcie mówi do Icka: Icek, ty przepłaciłeś tą panią co ja na godzinę wynająłeś. Co ty z nią robiłeś przez pozostałe 57 minut?
gdfhghh
7 lat temu
Bzdura do kwadratu. Wydajność pracy jest zbliżona do europejskiej ,niestety menadzerowie i pensje to dalej średniowiecze
długoletni tu...
7 lat temu
W produkcji wydajność zależy od tego jakim oprzyrządowaniem dysponuje pracownik , jeżeli dysponuje automatem to wykona więcej elementów , niż gdyby piłował pilnikiem . Natomiast w Polsce wielu myli wydajność z ilością wylanego potu , dlatego jeszcze długo Polska będzie goniła "zachód" , choć tam pracownicy nie pracują szybciej i ciężej niż w Polsce , jednak ich wydajność jest wyższa .