Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent Duda liczy, że kwota wolna zostanie podwyższona. Ma objąć jak największą część społeczeństwa

274
Podziel się:

- Prezydent liczy na to, że w najbliższych latach kwota wolna zostanie podwyższona i obejmie jak największą część społeczeństwa - powiedział w niedzielę szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

Prezydent Duda liczy, że kwota wolna zostanie podwyższona. Ma objąć jak największą część społeczeństwa
(PAP/Stanisław Rozpędzik)

Magierowski był pytany w TVN24 o jedną z obietnic wyborczych Andrzeja Dudy, który w trakcie kampanii przed wyborami prezydenckimi postulował podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł.

- Pan prezydent rozmawiał między innymi o kwocie wolnej z wicepremierem (Mateuszem) Morawieckim podczas niedawnego Kongresu w Rzeszowie. Rozmawiali na temat tego, jak te rozwiązania ostatecznie powinny wyglądać. Mogę tylko powtórzyć to, co pan prezydent powiedział kilka dni temu w wywiadzie dla jednego z portali. Podobnie, jak w przypadku ustawy frankowej, to jest tak naprawdę dopiero pierwszy krok i (prezydent) liczy na to, że w najbliższych latach ta kwota wolna zostanie podwyższona do wyższego poziomu, czyli około 8 tysięcy zł, i że obejmie jak największą część społeczeństwa - odpowiedział Magierowski.

- Pamiętajmy o tym, że te wszystkie rozwiązania gospodarcze, o których mówimy; i kwota wolna od podatku i 500+, i ewentualny jednolity podatek, że trzeba na nie patrzeć kompleksowo, w pewnym pakiecie. To jest element całościowej polityki gospodarczej PiS, a także w niektórych elementach pana prezydenta - mówił Magierowski. I zaznaczył, że komentowanie elementów tego programu oddzielnie "nie jest trafne".

Dodał, że prezydent chciałby być rozliczany ze swoich obietnic po zakończeniu 5-letniej kadencji.

Prezydent w wywiadzie dla portalu Interia pytany, czy według niego "mały krok" ws. podniesienia kwoty wolnej od podatku od 2017 r. może zostać zrobiony od 2017 r., odparł: "Mam nadzieję, że taki krok zostanie zrobiony, bo generalnie uważam, że kwota wolna powinna być podwyższana, przede wszystkim dla tych, którzy zarabiają najmniej. Dla nich jest to najbardziej odczuwalne. To ludzie, dla których liczy się w budżecie każda złotówka".

Podkreślił, że realizacja programu wyborczego będzie rozłożona na okres dłuższy. - Natomiast ja zakładam, że rok po roku dojdziemy do tego, że kwota wolna będzie miała faktycznie wysokość co najmniej ośmiu tysięcy złotych, ale będzie to pewnie następowało w formule stopniowego podwyższania kwoty wolnej - powiedział prezydent. Podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł to jedna z obietnic wyborczych Andrzeja Dudy.

Zapowiadała to też premier Beata Szydło w sejmowym expose. W niedawnym wywiadzie dla RMF FM premier podkreśliła, że jeśli nie zostanie przyjęta jednolita danina, to kwota wolna od podatku będzie podwyższona, ale nie od razu do wysokości 8 tys. zł, zadeklarowanej w prezydenckim projekcie ustawy, tylko etapami.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(274)
an
6 lat temu
kto jeszcze wierzy p. Dudzie ?przecież to kłamca
zwykły2
6 lat temu
Największym newsem jest to, że Duduś czegoś CHCE! Tak bez pytania?
dron
6 lat temu
co za bzdury opowiada ten gość ...
Tomala
6 lat temu
Ależ jest na to bardzo prosty sposób !! Obniżyć Polakom radykalnie zarobki !! Wtedy kwota wolna od podatków obejmie prawie cały naród ! PRAWIE - bo państwo posłowie mają kwotę wolną od podatku w wysokości...30.000 zł ! Można ? MOŻNA !! A co? A jak? Niech naród głupi patrzy i podziwia...
tgergdgf
6 lat temu
a to ta duda jeszcze nie poddała się do dymisji, a tak zapewniała, że jak nie wykona obietnic to podda się do dymisji, oszust jak ten kryminalista co miał się poddać osądowi sądu, ale jak ryj do koryta zapuścił to ta duda ułaskawiła bezprawnie przed wyrokiem sądu, patafiany i oszuści....
...
Następna strona