Notowania

Projekt budżetu UE na 2019 rok przyjęty. Parlament Europejski zagłosował

W przyszłym roku zobowiązania budżetu UE wyniosą 165,8 mld euro, przy płatnościach na poziomie 148,2 mld euro - czytamy w komunikacie Ministerstwa Finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz KRUPA/East News)
Przyjęcie budżetu jest bardzo dobrym sygnałem dla toczących się obecnie negocjacji budżetu UE po roku 2020 - podaje Ministerstwo Finansów

Według resortu, przyjęcie budżetu jest bardzo dobrym sygnałem dla toczących się obecnie negocjacji budżetu UE po roku 2020 (wieloletnie ramy finansowe UE 2021-2027), a także dla trwającego procesu wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

"Dzięki porozumieniu uniknięto scenariusza braku budżetu od 1 stycznia. Nie będzie również konieczności stosowania prowizorium budżetowego" - podał resort Teresy Czerwińskiej.

Polskim sukcesem w negocjacjach jest zapewnienie finansowania polityki spójności i Wspólnej Polityki Rolnej - wydatków budżetowych o szczególnym znaczeniu dla Polski - w sposób, który umożliwia ich efektywną realizację w nadchodzących miesiącach - podkreślono w komunikacie.

Zobacz też: Prof. Balcerowicz o budżecie: "Kilkanaście krajów UE ma nadwyżki"

Finansowanie to będzie zapewnione zarówno zgodnie z obecnymi danymi o tempie realizacji projektów, jak i w przypadku dalszego spodziewanego przyspieszenia. Udało się to osiągnąć dzięki przyjęciu specjalnej, wspólnej deklaracji o płatnościach, podpisanej przez Radę UE, Parlament Europejski i Komisję Europejską. Przewiduje ona zwiększenie środków w budżecie UE w przypadku znaczącego przyspieszenia realizacji projektów - chwali się MF.

"Przyszłoroczny budżet unijny będzie wspierać badania naukowe, edukację, młodzież, ochronę granic zewnętrznych oraz bezpieczeństwo w UE. Przewidziano dodatkowe środki na działania poza granicami UE, aby eliminować przyczyny migracji w krajach pochodzenia i tranzytu. Udało się również zwiększyć środki na unijny program Erasmus+, który wspiera kształcenie studentów" - podsumowuje ministerstwo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: budżet ue, polityka spójności, ministerstwo finansów, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-12-2018

MyślącyA POco te wstawki czytaj też ? Aby wytworzyć wrażenie porażki Polski ?

12-12-2018

Czas zajmować pozycjeBIOTON !!!. Żarty się kończą, Byki wchodzą do gry. Jeszcze dzisiaj pod koniec sesji obstawiam widełki.

12-12-2018

MyślącyPrzy was Stalin i Gebels nic nie wiedzieli o propagandzie i praniu mOzgów !!

Rozwiń komentarze (4)