Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Projekt budżetu UE na 2019 rok przyjęty. Parlament Europejski zagłosował

4
Podziel się

W przyszłym roku zobowiązania budżetu UE wyniosą 165,8 mld euro, przy płatnościach na poziomie 148,2 mld euro - czytamy w komunikacie Ministerstwa Finansów.

Przyjęcie budżetu jest bardzo dobrym sygnałem dla toczących się obecnie negocjacji budżetu UE po roku 2020 - podaje Ministerstwo Finansów
Przyjęcie budżetu jest bardzo dobrym sygnałem dla toczących się obecnie negocjacji budżetu UE po roku 2020 - podaje Ministerstwo Finansów (Bartosz KRUPA/East News)
bEqqDzTp

Według resortu, przyjęcie budżetu jest bardzo dobrym sygnałem dla toczących się obecnie negocjacji budżetu UE po roku 2020 (wieloletnie ramy finansowe UE 2021-2027), a także dla trwającego procesu wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

"Dzięki porozumieniu uniknięto scenariusza braku budżetu od 1 stycznia. Nie będzie również konieczności stosowania prowizorium budżetowego" - podał resort Teresy Czerwińskiej.

bEqqDzTr

Polskim sukcesem w negocjacjach jest zapewnienie finansowania polityki spójności i Wspólnej Polityki Rolnej - wydatków budżetowych o szczególnym znaczeniu dla Polski - w sposób, który umożliwia ich efektywną realizację w nadchodzących miesiącach - podkreślono w komunikacie.

Zobacz także: Zobacz też: Prof. Balcerowicz o budżecie: "Kilkanaście krajów UE ma nadwyżki"

Finansowanie to będzie zapewnione zarówno zgodnie z obecnymi danymi o tempie realizacji projektów, jak i w przypadku dalszego spodziewanego przyspieszenia. Udało się to osiągnąć dzięki przyjęciu specjalnej, wspólnej deklaracji o płatnościach, podpisanej przez Radę UE, Parlament Europejski i Komisję Europejską. Przewiduje ona zwiększenie środków w budżecie UE w przypadku znaczącego przyspieszenia realizacji projektów - chwali się MF.

bEqqDzTx

"Przyszłoroczny budżet unijny będzie wspierać badania naukowe, edukację, młodzież, ochronę granic zewnętrznych oraz bezpieczeństwo w UE. Przewidziano dodatkowe środki na działania poza granicami UE, aby eliminować przyczyny migracji w krajach pochodzenia i tranzytu. Udało się również zwiększyć środki na unijny program Erasmus+, który wspiera kształcenie studentów" - podsumowuje ministerstwo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqqDzTS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
Myślący
3 lata temu
Przy was Stalin i Gebels nic nie wiedzieli o propagandzie i praniu mOzgów !!
Myślący
3 lata temu
A gdzie mój komentarz ? od 2 godzin nikt nie napisał czy tylko nikt tak jak wam się by spodobało ?
Myślący
3 lata temu
A POco te wstawki czytaj też ? Aby wytworzyć wrażenie porażki Polski ?
bEqqDzTT
Czas zajmować...
3 lata temu
BIOTON !!!. Żarty się kończą, Byki wchodzą do gry. Jeszcze dzisiaj pod koniec sesji obstawiam widełki.