Notowania

wiadomości
27.04.2017 17:41

Przewozy Regionalne będą miały nowe pociągi. Pierwszy już odebrały

- Przewozy Regionalne, największy polski przewoźnik kolejowy, odebrały najnowszy pociąg. Skład został wyprodukowany przez Pesę Bydgoszcz. Nowa jednostka jest jednym z kilku pojazdów typu Link, które już wkrótce będą jeździć w barwach przewoźnika - poinformowały w czwartek w komunikacie Przewozy Regionalne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fixall/wikimedia (CC BY-SA 4.0))
Jeden z modeli pociągów Pesa Link jeżdżących w barwach niemieckiej kolei

"Łącznie kupimy pięć pojazdów tego typu. Jako pierwszy regionalny przewoźnik będziemy posiadać pociągi z dedykowanymi strefami dla najmłodszych pasażerów, którzy dopiero zaczynają przygodę z koleją" - powiedział cytowany w komunikacie Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych.

Przewozy Regionalne to właściciel marki Polregio, pod która kursują pociągi przewoźnika. Nowy skład Pesa Link to pierwszy z nowoczesnych pojazdów, które zasilą flotę Polregio. Już w tym roku na polskich torach pojawią się pierwsze z ponad 50 nowoczesnych składów. Wśród nich znajdą się zarówno zupełnie nowe, wyprodukowane przez krajowych producentów pociągi, jak i kompleksowo zmodernizowane składy.

Jak informuje przewoźnik, realizowane obecnie plany modernizacyjne są efektem bardzo dobrej kondycji finansowej spółki. W zeszłym roku po raz pierwszy w swojej 15-letniej historii osiągnęła ona dodatni wynik finansowy we wszystkich obszarach działalności. Spółka zanotowała 51,2 mln zysku netto, w tym 12,4 mln zł ze sprzedaży.

Przewozy Regionalne powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1800 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług Polregio korzysta prawie 80 mln pasażerów.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-04-2017

3 sortZ "Polski w ruinie" po 1,5 roku rządów PISu stajemy się nowoczrsnym krajem .

27-04-2017

gdfgdfgdfgBRAWO PESA. tak trzymać. Miło widzieć Polski produkt na niemieckim rynku. Przeważnie to oni nas zalewają swoim towarem

28-04-2017

RobertPolski przewoźnik kupuje pociągi u polskiego producenta, tak powinno być, pochwalam.

Rozwiń komentarze (6)