Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przyjaciel Jarosława Kaczyńskiego ma nową posadę. Prawie 30 tys. miesięcznie

Wojciech Jasiński, były prezes Orlenu, znów jest w grze na rynku pracy. I ciągle jest zatrudniony w sektorze spółek Skarbu Państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER/EAST NEWS)
Wojciech Jasiński niedługo pozostawał bez pracy

Wojciech Jasiński, były prezes Orlenu, znalazł nową pracę. Po raz kolejny trafił do spółki Skarbu Państwa.

Jasiński to jeden z najbliższych przyjaciół Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS. Znają się od czasów studiów.

Latami cementowana przyjaźń owocuje nadzwyczajnym zaufaniem, którym szef partii rządzącej obdarza swojego przyjaciela. W rządzie Jarosława Kaczyńskiego w latach 2006-07 Jasiński był ministrem skarbu. A po ponownym przejęciu władzy przez PiS w 2015 r. niemal z miejsca dostał lukratywną posadę prezesa Orlenu.

Za sterami paliwowego giganta wytrwał nieco ponad dwa lata, dopóki na stanowisku nie zastąpił go Daniel Obajtek. W tym czasie Jasiński zarobił ok. 4 mln zł.

Jaki o Obajtku: kreatywny, pracowity. "Już to udowodnił"

Teraz Jasiński kontynuuje karierę w spółkach Skarbu Państwa. Jak podaje dziennik „Fakt”, były szef Orlenu znalazł pracę jako pełnomocnik zarządu do spraw operacyjnych w Enerdze. I za swoje usługi zarabia tam 29 tys. miesięcznie.

Fakt zatrudnienia Jasińskiego potwierdza rzecznik Energii, Adam Kasprzyka. W rozmowie z dziennikiem podkreśla, że spółka korzysta z „wieloletniego doświadczenia Jasińskiego w zarządzaniu spółkami Skarbu Państwa, w tym także w sektorze paliwowo-energetycznym”.

Ale, jak zauważa „Fakt”, kontaktów z tym ostatnim było w życiorysie Jasińskiego niewiele, bo 26 miesięcy. W okres ten wlicza się podpisanie s 2006 r. kontrowersyjnej umowy na dostawę gazu miedzy PGNiG a RosUkrEnergo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: skarb państwa, orlen, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-08-2018

ŁajdactwoGeriatria nie ustępuje. Cała ta władza mnie obrzydza swoim działaniem. Kłamstwa, kradzież, nienawiść, podziały, układy, kolesiostwa i wszystkie inne … Czytaj całość

10-08-2018

emerytKolesiostwo i nepotyzm, kto to mówił?

10-08-2018

podatnik!Co tak słabo zarabia w PRL'u bis, który w dniu 10 sierpnia 2018 to bardziej kolonia niewolnicza niż kraj, stworzony przy stole zwanym okrągłym i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (233)