Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

WAŻNE:
Zarobki w Polsce rozczarowały. GUS podał dane

Przyjaciel Jarosława Kaczyńskiego ma nową posadę. Prawie 30 tys. miesięcznie

Przyjaciel Jarosława Kaczyńskiego ma nową posadę. Prawie 30 tys. miesięcznie

Wojciech Jasiński niedługo pozostawał bez pracy Fot. REPORTER/EAST NEWS
Wojciech Jasiński niedługo pozostawał bez pracy

Wojciech Jasiński, były prezes Orlenu, znalazł nową pracę. Po raz kolejny trafił do spółki Skarbu Państwa.

Jasiński to jeden z najbliższych przyjaciół Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS. Znają się od czasów studiów.

Latami cementowana przyjaźń owocuje nadzwyczajnym zaufaniem, którym szef partii rządzącej obdarza swojego przyjaciela. W rządzie Jarosława Kaczyńskiego w latach 2006-07 Jasiński był ministrem skarbu. A po ponownym przejęciu władzy przez PiS w 2015 r. niemal z miejsca dostał lukratywną posadę prezesa Orlenu.

Za sterami paliwowego giganta wytrwał nieco ponad dwa lata, dopóki na stanowisku nie zastąpił go Daniel Obajtek. W tym czasie Jasiński zarobił ok. 4 mln zł.

Jaki o Obajtku: kreatywny, pracowity. "Już to udowodnił"


 

Teraz Jasiński kontynuuje karierę w spółkach Skarbu Państwa. Jak podaje dziennik „Fakt”, były szef Orlenu znalazł pracę jako pełnomocnik zarządu do spraw operacyjnych w Enerdze. I za swoje usługi zarabia tam 29 tys. miesięcznie.

Fakt zatrudnienia Jasińskiego potwierdza rzecznik Energii, Adam Kasprzyka. W rozmowie z dziennikiem podkreśla, że spółka korzysta z „wieloletniego doświadczenia Jasińskiego w zarządzaniu spółkami Skarbu Państwa, w tym także w sektorze paliwowo-energetycznym”.

Ale, jak zauważa „Fakt”, kontaktów z tym ostatnim było w życiorysie Jasińskiego niewiele, bo 26 miesięcy. W okres ten wlicza się podpisanie s 2006 r. kontrowersyjnej umowy na dostawę gazu miedzy PGNiG a RosUkrEnergo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Johny
2018-08-18 09:35
Kaczyński sam by nie przetrwał, dlatego otacza się miernotami politycznymi. Nikt przy zdrowych zmysłach nie poprze jego chorych idei. Starzy wyprobowani towarzysze tacy jak Piotrowicz, Jasiński i wielu innych z legitymacja PZPR świetnie się sprawdzają. I oni mówią o naprawie polski. Niepojęte.
Polak
2018-08-14 21:48
Macie ludziki w tym polin dobrą zmianę. Trzeba wiedzieć kogo wybierać do parlamentu. Zdemoralizowane mózgi muszą odejść. Mam nadzieję, że teraz przyjdzie otrzezwienie Polaków i nie dają się nabrać na wszystkie wydmuszki polityczne i wszelkiej masci przebierańców.
CzyCiNieŻal?
2018-08-11 21:20
Ciekawe jak w tym wszystkim czuje się pan Kasprzyk? Kiedyś dziennikarz, RMF, TVN24, Radio Koszalin, a teraz... robi kasiorę i opowiada, widać co.
Pokaż wszystkie komentarze (233)